Tym razem naszą prezentację najnowszego numeru Auto Świata zaczynamy od działu Używane w którym nasi specjaliści od aut z rynku wtórnego przygotowali same hity:

  • Zaczynamy od rodzinnego auta na każdą kieszeń czyli obszernej prezentacji Skody Octavii pierwszej generacji. Czy rodzinna Skoda ma same zalety? A może są wersje których warto się wystrzegać? Odpowiedzi na te pytania znjadziecie w Auto Świecie 7/2012A może właśnie szukacie miejskiego oszczędnego auta? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy 10 propozycji - zaczynając od Toyoty Aygo a kończąc na malutkim Smarcie. Sprawdźcie zatem, które miejskie auta są godne uwagi.To że auta zużywają olej nie jest tajemnicą, jednak wielu producantów boryka się z problemem podwyższonego zużycia oleju. Zawsze doradzmy regularne kontrolowanie stanu oleju, ale w przypadku niektórych aut warto robić to częściej. Tylko u nas znajdziecie listę aut oraz silników, w których zużycie oleju przekracza wszelkie granice i o dziwo jest co całkowicie normalnym zjawiskiem.

Koledzy z działu porad w tym tygodniu również nie próżnowali, temperatury na zewnątrz są niskie, zatem nie zdziwi Was to, że Auto Świecie 7/2012 zajęli się typowo zimowymi problemami spotykającymi wielu kierowców:

  • Wielu kierowców uważa, że wszystkie skrobaczki do szyb są takie same. Czy mają rację? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym teście skrobaczek samochodowych.Grzać czy niegrać na postoju? Z tym pytaniem w naszej redakcji obecnie spotykamy się niemal codziennie. Dlatego też, aby rozwiać Wasze wątpliwości radzimy jak zimą eksploatować samochód, aby nawet w największy mróz uruchamiał się bez problemu.Czy auto może być długowieczne? Tak, ale pod jednym warunkiem - o auto trzeba odpowiednio dbać. Zdradzamy zatem 10 zaszad właściwej eksploatacji, dzięki którym skutecznie wydłużycie życie autaCzy mandatu z fotoradaru użytkowanego przez GITD można uniknąć? Okazuje się, że w wielkim systemie fotoradarowym bezpieczeństwo na naszych drogach ma najniższy priorytet. Dlatego też zajęliśmy się sposobem karania kierowców przez GITD - skandal, to w tym przypadku zbyt mało powiedziane!

Jeśli interesują was testy to koledzy z Auto Świata jak zawsze stanęli na wysokości zadania:

  • Tym razem zaczynamy od porównania rodzinnych aut - czyli vanów. Czy nowy Opel Zafira pokona Forda Grand C-Maxa i Volkswagena Tourana? Jako pierwsi porównaliśmy nowość Opla z modelami które na ryku są obecne od pewnego czasu. Odpowieź na pytanie, który van jest lepszy dla rodziny poznacie już w poniedziałek w Auto Świecie 7/2012Peugeot 207 to sympatyczne miejskie auto, a co powstanie z wersji kombi wzobaconej o pakiet Outdoor? W naszym teście sprawdziliśmy czy "terenowy" Peugeot 207 to ciekawa propozycja dla osób poszukujących nietypowego miejskiego kombi.Pamiętacie Swifta GTI, tak to było wyjątkowe auto. Mała masa i żywiołowy silnik o 101 KM wystarczały aby japoński hatchback mknął setką już po 8 sekundach. Niestety w Suzuki GTI to już historia obecnie ta japońska marka oferuje Swifta w wersji Sport, sprawdziliśmy zatem czy nowa wersja sportowego miejskiego hatchbacka faktycznie jest sportowaMiłośnicy aut marki BMW niecierpliwością czekają na pierszy test nowej serii 3. My mamy dla Was coś wyjątkowego - jako pierwsi porównaliśmy najnowsze BMW z Mercedesem klasy C. Czy "bawarka" pokonała Mercedesa? Odpowiedź na to pytanie zjadziecie w najnowszym numerze Auto Świata.

To nie wzystko co znajdziecie z najnowszym 7 numerze Auto Świata, jednak mamy nadzieję, że zaperezentowane powyżej tematy są na tyle atrakcyjne, że pomimo sporego mrozu w poniedziałek pojawicie się w kioskach i kupicie najnowszy numer Auto Świata, który w tym tygodniu wygląda tak:

Foto: Auto Świat
Auto Świat 7/2012: rodzinne auto na każdą kieszeń