Salon odbywa się w stolicy Tajlandii na przełomie marca i kwietnia. Najbliższy, 39. Bangkok International Motor Show zaplanowany jest na 12 dni, od 28 marca do 8 kwietnia 2018 roku. O skali imprezy niech świadczy fakt, że 38 salon w 2017 r. odwiedziło 1,6 miliona osób.

Salon w Bangkoku gromadzi producentów samochodów, motocykli i akcesoriów – zajmują oni powierzchnię 170 tys. metrów kwadratowych (17 hektarów). Specyfiką salonu w Bangkoku jest to, że wystawa pojazdów połączona jest także z ich sprzedażą i to po promocyjnych cenach. Podczas ostatniego salonu, na przełomie marca i kwietnia 2017 r. po raz pierwszy promocje stosowano nie tylko na salonie, ale u wszystkich dilerów w całej Tajlandii. W efekcie podczas 14 dni trwania targów klienci kupili 31 tys. samochodów – najwięcej Toyot (5465 szt.), Fordów (5279 szt.)oraz Mazd (3419 szt.).

W Tajlandii bardzo dużym powodzeniem cieszą się auta typu pikap – stanowią one 50 proc. sprzedaży nowych aut. Swoje fabryki produkujące te odmiany samochodów mają w Tajlandii Nissan, Toyota, Ford, Mazda, Isuzu i Mitsubishi.

Tajlandia jest największym producentem samochodów w Azji południowo-wschodniej (12 pozycja w rankingu światowym) – rocznie z fabryk wyjeżdża 2 miliony nowych aut.

W galerii zdjęcia z 38 salonu samochodowego w Bangkoku.