Już niebawem pojawi się nie lada gratka, żeby stać się właścicielem samochodu Batmana, DeLoreana, którym Marty McFly podróżował w czasie, oraz Ectombila pogromców duchów. Samochody zostaną zlicytowane 1 sierpnia 2020 roku.

Same auta są bardzo ciekawe, ale równie ciekawa jest ich historia. Pojazdy filmowe wystawiają bowiem władze USA, które zajęły samochody firmie, przeciw której prowadzone było dochodzenie o oszustwa związane z systemem opieki zdrowotnej i przestępstwa związane z narkotykami. Właściciel wspomnianej firmy trafił na 8 lat do więzienia, a jego oryginalna kolekcja na aukcję.

Co to za auta?

Ich firmowe role znamy chyba wszyscy, ale co to za samochody? Niestety, firma aukcyjna nie podaje zbyt wielu szczegółów o wystawionych na sprzedaż pojazdach. Wiemy jednak, że Batmobil bazuje na Chevrolecie Caprice z 1995 roku. Pod jego maską znajduje się silnik V8 o pojemności 5,7 litra, który napędza tylne koła. Przebieg pojazdu nie jest znany.

Samochód z "Powrotu do przyszłości" to oczywiście DeLorean DMC-12C. Filmowy egzemplarz jest wyposażony w standardowy silnik 2,9 V6 i pochodzi z pierwszego roku produkcji tego modelu (1981).

Ostatni z gwiazdorskiej trójki powstał na Cadillacu Fleetwood z 1959 roku. Nadwozie słynnego ECTO-1 z "Pogromców Duchów" wykonała firma Miller-Meteor.

Każdy może licytować

Chętni na zakup słynnych samochodów mogą przystąpić do licytacji na kilka sposobów. Aukcja odbędzie się w Skipco Auto Auction w Ohio, w sobotę 1 sierpnia o godz. 9:00 czasu lokalnego. Osoby, które chciałyby licytować na żywo, muszą się pospieszyć z zapisami, bo pojemność sali aukcyjnej jest ograniczona do 120 osób – kwestie bezpieczeństwa podczas pandemii koronawirusa.

Aukcja będzie też transmitowana on-line. Chętni do licytacji zdalnej muszą się zarejestrować do 31 lipca. Każdy, kto chce zobaczyć auta przed licytacją, musi zarejestrować się wcześniej w firmie Skipco.