Sensify jest stworzonym przez Brembo pionierskim układem hamulcowym, w którym produkowane przez tę firmę zaciski, tarcze i materiały cierne współpracują ze sztuczną inteligencją i cyfrowymi rozwiązaniami technicznymi. Całość tworzy elastyczną platformę, która obejmuje oprogramowanie, algorytmy prognostyczne oraz zarządzanie danymi wykorzystywane do cyfrowego sterowania układem hamulcowym. Sensify powinno pojawić się na rynku na początku 2024 r.

W założeniu projektantów Brembo Sensify ma być ekosystemem, który w oparciu o zgromadzone dane będzie poprawiał komfort jazdy, m.in. dostosowując działanie hamulca do stylu jazdy, a do tego pozwoli na sukcesywne aktualizowanie układu. Już sama nazwa Sensify, będąca efektem połączenia słów sense i simplify, ma wskazywać na to, że najnowsze rozwiązanie Brembo zaoferuje bardziej precyzyjne prowadzenie samochodu, co zwiększy przyjemność z jazdy, a przy tym będzie gwarantowało pełne bezpieczeństwo.

Sensify łączy w sobie topowe konstrukcje elementów układu hamulcowego ze sztuczną inteligencją i czujnikami, które kontrolują każde z kół. Według deklaracji Brembo najnowszy układ ma działać intuicyjnie, reagować dynamicznie i płynnie oraz zapewniać kontrolę i działanie, jakiego w danym momencie potrzebuje kierowca.

Dodatkową korzyścią płynącą ze stosowania Sensify ma być ograniczenie wpływu układu hamulcowego na środowisko naturalne poprzez zmniejszoną emisję zanieczyszczeń dzięki ograniczeniu tarcia pomiędzy klockami i tarczami. Ponadto układ Brembo otwiera nowe możliwości w projektowaniu pojazdów, oferując producentom większą elastyczność i uproszczoną integrację z dowolnym silnikiem elektrycznym lub spalinowym.

Ładowanie formularza...