Zespół jako jedyny w historii będzie reprezentował nasz kraj w prestiżowym wyścigu pojazdów zasilanych energią słoneczną, który odbędzie się w Australii w dniach 18–25 października.

W ramach współpracy, Bridgestone wyposaży zespół z Polski w nowoczesne opony Bridgestone Ecopia ologic, zaprojektowane specjalnie do pojazdów zasilanych energią słoneczną. Opony są wąskie, ale posiadają stosunkowo dużą średnicę. To idealne rozwiązanie, by obniżyć opory stawiane przez opony, a tym samym zmniejszyć zużycie energii. Dzięki zastosowaniu specjalnych komponentów opona jest lekka, a mimo to wytrzymała i pracuje pod wyższym ciśnieniem. W produkcji bieżnika wykorzystano mieszankę Nano-Pro Tech, która również wpływa na zmniejszenie oporów toczenia i zapewnia bardzo dobrą przyczepność. W trakcie samych zawodów, Lodz Solar Team będzie wspomagany przez inżynierów Bridgestone, którzy pozostaną do dyspozycji zespołu podczas całej imprezy.

Wyścig Bridgestone World Solar Challenge, który po raz pierwszy zorganizowano w 1987 roku, odbędzie się już po raz trzynasty. Uczestnicy ścigający się w trzech klasach: Adventure, Cruiser i Challenger będą rywalizować o tytuł najbardziej efektywnego samochodu zasilanego energią słoneczną.

W 2013 roku 38 zespołów (złożonych w większości ze studentów) z 22 krajów rywalizowało na trasie wyścigu cross-country o długości 3 000 km.

Wspierając organizację wyścigu, Bridgestone chce promować swoją innowacyjną, przyjazną dla środowiska technologię „ECOPIA with ologic”. Dzięki inicjatywom ekologicznym, Bridgestone wspiera młodych inżynierów z całego świata uczestniczących w wyścigu BWSC w ich dążeniach do kształtowania nowoczesnych technologii.

Bridgestone World Solar Challenge 2015

Oficjalna nazwa Bridgestone World Solar Challenge 2015
Data 18–25 października 2015 r.
Miejsce Australia (Start: Darwin, Meta: Adelaida)
Klasa wyścigu 1.Challenger - Cztery koła/jeden kierowca - Samochody zaprojektowane z myślą o efektywności aerodynamicznej 2. Cruiser - Cztery koła/jeden kierowca oraz jeden lub kilku pasażerów - Samochody zaprojektowane z myślą o praktyczności 3. Adventure - Trzy koła/jeden kierowca - Samochody zaprojektowane na wcześniejsze imprezy