Rozpoczęcie produkcji seryjnej samochodu Bugatti 16C Galiber ma się rozpocząć w 2013 roku i do tego czasu ma zostać zmodernizowana linia produkcyjna zakładu zlokalizowanego we francuskiej miejscowości Molsheim. Prace te rozpoczną się już w najbliższych tygodniach, bo właśnie po wyprodukowaniu 300 egzemplarza modelu Veyron, linia jest już wolna.

Jak wiadomo nowy sedan Bugatti powstanie na platformie Audi A8. Do napędu przewidziano ośmiocylindrowy silnik W16 z dwoma kompresorami, który już poznaliśmy w wersji studyjnej tego modelu. Moc określana jest na 800-1000 KM. Auto otrzyma siedmiostopniową przekładnię DSG i napęd wszystkich czterech kół. Nowy sedan Bugatti ma kosztować około 1 mln euro.

Nazwa Galiber była już w przeszłości wykorzystywana przez Bugatti w czterodrzwiowej wersji type 57. który odnosił sukcesy w Alpach. Marka Bugatti od 1998 roku należy do koncernu Volkswagen. W tym samym czasie niemiecki koncern został również właścicielem Bentleya i Lamborghini. W 2005 roku rozpoczęto produkcję Bugatti 16.4 Veyron, a w 2008 roku oferta poszerzona została o wersję otwartą Veyron 16.4 Grand Sport.

Warto dodać, że producent miał poważne problemy z rozpoczęciem produkcji Veyrona. Podczas jazd testowych stwierdzono trudności ze stabilizacją jazdy, a później także ze złą aerodynamiką. Po wdrożeniu projektu rocznie produkowano około 50 aut. Natomiast Veyron 16.4 Super Sport jest aktualnie uznawany za najszybszy samochód seryjny.