W internecie pojawił się film z budowy drewnianego Bugatti Centodieci, które jest naprawdę imponujące. Auto w całości powstało w całości z drewna, włącznie z kołami i siedzeniami. Pomysłowy stolarz używał do jego budowy głownie pilarki do drewna i dłuta. Mimo użycia tak prostych narzędzi, trzeba przyznać, że efekt finalny jest świetny.

Na filmie widać, jak żmudna praca czekała na pomysłowego tatę – wystarczy tylko wspomnieć, że twórca na tyle dbał o odwzorowanie szczegółów, że każde koło i drewnianą oponę rzeźbił ręcznie, by odtworzyć dokładny profil i proporcje z prawdziwego modelu.

Bugatti Centodieci z drewna - zaawansowany model

To jednak nie pierwszy drewniany supersamochód wykonany przez tego stolarza, którego można znaleźć pod facebookowym profilem ND – Woodworking. Wcześniej pomysłowy mężczyzna stworzył już drewnianą wersję Ferrari, także dla swojego syna. Model Bugatti jest jednak znacznie bardziej zaawansowany. Auto dostało świecące LED-owe reflektory, tylne lampy (także LED) oraz działające kierunkowskazy w lusterkach. Sam samochód ma napęd elektryczny, i jak widać na filmie, jest w stanie pomieścić i przewieźć ojca razem z synem.

Twórca wyjawił, że stworzenie drewnianego Buggati Centodieci zajęło mu tylko 40 godzin pracy.