Autor tego niecodziennego projektu życzy sobie w przeliczeniu około 250 tys. złotych, czyli 16 razy mniej, niż kosztuje oryginalny Bugatti Veyron. Model oferowany na jednej z aukcji internetowych ma jednak ogromny, jak na supersamochód, przebieg, sięgający 200 tys. km.

Poza tym pod maską, czyli nie tam, gdzie w oryginalnym Veyronie, mieści się niepozorny silnik V6 o pojemności 2,5 litra. Bugatti może pochwalić się 8-litrowym potworem o 16 cylindrach. We wnętrzu też "nie ma szału", bo zegary i inne elementy łudząco przypominają te z... Forda. O co zatem chodzi?

Oferowany na aukcji samochód to nic innego, jak Ford Cougar w wymodelowanym z włókna szklanego nadwoziu, które na pierwszy rzut oka jednoznacznie kojarzy się z Bugatti Veyronem. Co ciekawe, niemal trzy lata temu pisaliśmy o innej replice - Audi R8 - zbudowanej właśnie na bazie Forda Cougar! Okazuje się, że Ford produkuje na tyle uniwersalne samochody, że można z nich zrobić wszystko.

Zobacz: Audi R8 zrobione z Forda Cougar!

Najlepsze w prezentowanym Veyronie jest to, że pod dość schludnie wyglądającą karoserią mamy zwykłego Forda. Twórca poświęcił cały swój czas na modelowanie w tworzywach sztucznych i nie wystarczyło mu go na wnętrze. Jak podaje w opisie aukcji, pod skorupą kryje się Ford Cougar z 2002 roku. A właściwie Mercury Cougar, ale to w zasadzie to samo. Mamy tam więc fabryczny silnik i skrzynię biegów, a nawet fabryczną deskę rozdzielczą i przełączniki!

A na pytania od zainteresowanych "jak szybki jest ten samochód", autor przyznaje, że "rakieta to to nie jest".

Jaki jest więc sens kupowania takich samochodów, nawet jeśli ta namiastka Veyrona kosztuje ok. 10 proc. tego, co trzeba dać za Bugatti z rynku wtórnego? Przecież tylko amatorzy nie zauważą różnicy między tym i oryginałem, a wszyscy pozostali będą się zwijać ze śmiechu. Jeśli natomiast zwykły Ford Cougar kosztuje 20 razy mniej, niż ten przerobiony, to może na tym poprzestać? Przecież to wcale niebrzydkie i całkiem efektowne auto...

A na Was robi wrażenie taki udawany Veyron i tym podobne przeróbki? Zapraszamy do dyskusji na forum!