"Spadki hurtowych cen LPG przeniosły się w końcu na stacje i po raz pierwszy od początku roku kierowcy tankują to paliwo za mniej niż 3 złote" — zauważyli analitycy serwisu e-petrol.pl.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Jak podali, po 5 groszowej obniżce, średnia ogólnopolska cena litra autogazu wynosi 2,99 zł. "O tyle samo potaniała benzyna 95-oktanowa — dziś za jej litr kierowcy płacą przeciętnie 6,49 zł. W dalszym ciągu nie przestaje tanieć też olej napędowy — od ubiegłego tygodnia cena diesla na stacjach spadła o 10 gr i średnia ogólnopolska wynosi aktualnie 6,11 zł/l" — poinformowali analitycy.

Wskazali, że najniższe ceny paliw e-petrol.pl odnotował w tym tygodniu w województwach: opolskim i świętokrzyskim. Na Opolszczyźnie, z ceną 6,37 zł/l, najtańsza jest Pb95. "W drugim z regionów najmniej płaci się za tankowanie diesla i LPG — odpowiednio 6,02 i 2,87 zł/l" — dodali.

Według danych e-petrol.pl najwyższe ceny paliw dotyczą po raz kolejny Dolnego Śląska, na którym benzyna 95-oktanowa kosztuje średnio 6,54 zł/l (identyczna cena tego paliwa dotyczy Kujaw i Pomorza), a litr autogazu oferowany jest na stacjach po 3,08 zł. "Tankowanie oleju napędowego jest najdroższe na Mazowszu, gdzie zakup tego paliwa to wydatek rzędu 6,18 zł/l" — dodano.