Warsztaty z designu samochodowego zorganizowane podczas Gdynia Design Days będą prowadzone według etapów: wprowadzenie teoretyczne – omówienie procesu projektowania samochodu począwszy od wstępnych koncepcji, modelowania, aż do powstania samego produktu, zarys historii designu samochodowego, przystąpienie do projektowania.

Janusz Kaniewski przedstawi również swoją wizję rozwoju car designu na najbliższe kilka lat. Do zadań uczestników warsztatów będzie należało wykonanie szkiców rocznych i wybór techniki ilustracji. Pod okiem projektanta prowadzone będą indywidualne korekty, wspólna dyskusja, workshop demo ilustracji komputerowej. W końcowej fazie nastąpi przegląd portfolio uczestników, wysłanych wcześniej w ramach rekrutacji do Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Moją ambicją jest stworzenie w Polsce szkoły zawodowej, która daje fach w ręce młodych i twórczych ludzi. Początkiem do niej są liczne warsztaty, które organizuję we współpracy z producentami i instytucjami. W tym roku w Gdyni spodziewam się otwartych, ale doświadczonych już umysłów. Osób, które mają pomysł na siebie lub tego pomysłu szukają. Mam nadzieję, że podczas warsztatów stworzymy coś co nie będzie zwyczajną kalką dotychczasowych prac, a zawierać będzie w sobie nutę kreowanej przez projektantów przyszłości – powiedział Janusz Kaniewski, niezależny car designer, przewodniczący Jury w konkursie ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN.

Warsztaty, których partnerem jest Mazda Motor Poland, przeznaczone są dla studentów uczelni projektowych, młodych projektantów do 30 roku życia, zainteresowanych branżą motoryzacyjną. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie portfolio. Osoby z najlepszymi zbiorami prac zostaną przyjęte na warsztaty.

Zgłoszenia w postaci wypełnionego formularza oraz portfolio w formacie pps (PowerPoint) lub pdf można wysyłać: do dnia 10 czerwca 2010 na adres: autowarsztaty@gdyniadesigndays.eu

Warsztaty z Januszem Kaniewskim podczas Gdynia Design Days to także przedsmak nagród, jakie można wygra: w konkursie ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN, którego celem jest zaprojektowanie elementu do samochodu i/lub samochodu. Osoba, która otrzyma Grand Prix w konkursie wyjedzie na Mazda Design – wyjątkowe warsztaty z udziałem designerów z trzech światowych ośrodków stylu Mazdy oraz stał w pracowni Janusza Kaniewskiego. Ponadto, aż sześciu finalistów konkursu zostanie zaproszonych na kreatywne warsztaty projektowania na Lazurowym Wybrzeżu.

Prace konkursowe w obu kategoriach można składać do 7 czerwca na stronie www.mazdadesign.pl Ogłoszenie wyników konkursu ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN nastąpi 23 czerwca podczas oficjalnej gali finałowej w Warszawie.