Chevrolet prezentuje na salonie samochodowym w Chicago model Traverse jako zupełną nowość, jednak crossover dopełnia rodzinę modelową koncernu General Motors, która obejmuje pojazdy Buick Enclave, GMC Acadia i Saturn Outlook.

Nowy Chevrolet nadjeżdża ze stylistyką zainspirowaną modelem Malibu, który nagrodzono tytułem północnoamerykańskiego samochodu roku 2008. We wnętrzu przewidziano miejsce dla siedmiu lub ośmiu pasażerów. Wersja siedmiomiejscowa otrzymała dwa przednie fotele, środkową trzymiejscową kanapę dzieloną w stosunku 60:40, a trzeci rząd również tworzą dwa osobne fotele. W wypadku ośmiomiejscowej wersji zmiana zaszła w trzecim rzędzie, gdzie znajdziemy trzymiejscową kanapę.

Napęd auta zapewnia 6-cylindrowy silnik o pojemności 3,6 l z bezpośrednim wtryskiem paliwa oferujący moc 213 kW (286 KM) i moment obrotowy 345 Nm. W zakresie od 2500 do 6000 obr./min dostępne jest 90 % momentu obrotowego. Chevrolet Traverse oferowany będzie w wersji z napędem przednich lub wszystkich kół.

W zależności od wybranej wersji wyposażenia, które będą w ofercie trzy z oznaczeniem LS, LT i LTZ, w standardzie znajdziemy automatyczną klimatyzację, odtwarzacz CD z MP3, odtwarzacz DVD, nawigację, podgrzewane przednie fotele czy kamerę wsteczną ułatwiającą parkowanie.