Tak tanio już dawno nie było. Po decyzji Orlenu o obniżkach ceny paliw spadły o kilkadziesiąt groszy na litrze benzyny czy oleju napędowego. Obniżki wprowadzono również na stacjach innych sieci oraz w niezrzeszonych placówkach. Tym samym nietrudno znaleźć benzynę czy ON w cenie poniżej 5 złotych. Za litr gazu zapłacimy zaledwie 1,77 zł – 1,90 zł. To nie koniec dobrych informacji dla kierowców.

Obecnie coraz łatwiej trafić na stacje paliw, na których za litr benzyny 95 czy oleju napędowego zapłacimy poniżej 4 zł. W okolicach Warszawy nietrudno o bardzo tanie paliwo w placówkach znanych sieci supermarketów (nawet poniżej 3,9o zł za E 95) oraz na małych automatycznych stacjach. Co więcej, znacząco zmniejszyła się różnica pomiędzy dieslem a E95. Obecnie to już zaledwie kilka groszy (albo ceny zostały nawet wyrównane) w przypadku najtańszych stacji.

Na tańsze tankowanie można również liczyć podczas podróży autostradami. Ceny spadły poniżej 5 zł. Tak jest na wielu stacjach przy autostradach A1 i A2 co jeszcze niedawno było nie do pomyślenia. Placówki przy tych trasach należą bowiem do najdroższych w Polsce.