Marka Alfa Romeo wciąż nie może się odnaleźć. Jedynie od czasu do czasu słyszymy zapowiedzi o m.in. nowych modelach, masowej produkcji itp. Jednak to wszystko tylko marzenia Sergio Marchionne, który chciałby, ale nie bardzo mu to wychodzi.

Podczas świątecznego spotkania z przedstawicielami mediów w Maranello Sergio Marchionne przyznał, że marka Alfa Romeo może wrócić do Formuły 1.

- To niesamowite, jak marka Alfa Romeo pozostaje w sercach ludzi - powiedział szef FCA. - Dlatego myślimy o jej powrocie do wyścigów, jako naszego rywala w Formule 1 (miał tu na myśli Ferrari).

Warto przypomnieć, iż to za kierownicą Alfa Romeo Giuseppe Farina zdobył mistrzostwo Formuły 1 w 1950 roku. Powrót Alfa Romeo do Formuły 1 możliwy jest kilkoma sposobami. Zapewne najtańszym byłoby dołączenie do istniejącego już zespołu wzorem Infiniti czy Fiata w MotoGP. Na konkrety zapewne będziemy musieli jeszcze jakiś czas poczekać, bo Alfa Romeo wciąż nie jest w stanie zrealizować swoich zapowiedzi o dynamicznym rozwoju i rynkowej ekspansji.