Dodge Durango SRT nie otrzymał wprawdzie topowego silnika Hellcat, ale na brak mocy również nie można narzekać. Pod jego muskularną maską z trzema wlotami powietrza pracuje potężny silnik 6.4 V8 HEMI, generujący wspomniane 475 KM oraz 637 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Dodge Durango SRT - osiągi robią wrażenie

W tym wydaniu wielki i ciężki Dodge Durango okazuje się niezłym sprinterem, który potrafi rozpędzić się od 0 do 96 km/h (60 mil) w zaledwie 4,4 sekundy! Pokonanie 1/4 mili (402,336 m) ze startu zatrzymanego zajmie tylko 12,9 sekundy. Auto otrzymało certyfikat od National Hot Rod Association. Duże wrażenie robi również siła hamowania układu Brembo - z 96 km/h auto jest w stanie zatrzymać się po 35,05 m.

Dodge Durango SRT ma dwie twarze. Może być absurdalnie szybkim SUV-em, który potrafi palić gumę czterema kołami, oraz rodzinnym i funkcjonalnym pojazdem. Na jego pokładzie w komfortowych warunkach może podróżować 6 osób. Auto może tez pociągnąć przyczepę o masie wynoszącej nawet 3,9 tony. Samochód trafi do amerykańskich salonów w czwartym kwartale tego roku.