Volvo Trucks zapoczątkowało Drivers’ Fuel Challenge w ubiegłym roku zakładając, że będzie to wydarzenie cykliczne. Konkurs, w którym zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych rywalizują ze sobą w jeździe ekonomicznej został przyjęty entuzjastycznie i z dużym zainteresowaniem. Dlatego też będzie kontynuowany także w tym roku. Poza zaszczytnym tytułem najlepszego kierowcy, na uczestników, zarówno kierowców, jak i ich pracodawców, czekają atrakcyjne nagrody.

Ponieważ na paliwo przypada znaczna część ogólnych kosztów firmy transportowej, w dążeniu do osiągania jak największych oszczędności w zużyciu paliwa nie wolno nie doceniać roli kierowcy. Aby podkreślić ten fakt, Volvo Trucks, Region Europy Centralno-Wschodniej, jako organizator The Drivers' Fuel Challenge 2012 - Mistrzostw Kierowców w Jeździe Ekonomicznej - chce zainteresować  konkursem jak najwięcej kierowców i firm transportowych.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich kierowców zawodowych, niezależnie od marki samochodu ciężarowego, jakim jeżdżą na co dzień.

W okresie od marca do września 2012 r. we wszystkich krajach Regionu Europy Centralno-Wschodniej Volvo Trucks, w tym w Polsce, odbywać się będą lokalne rundy kwalifikacyjne, które zakończą się krajowym finałem. Uczestnik, który osiągnie najlepszy wynik w finale krajowym, będzie reprezentował dany kraj w ostatecznej rozgrywce - finale konkursu na poziomie Regionu Europy Centralno-Wschodniej. Odbędzie się on w Ołomuńcu, w Czechach, w połowie października 2012 roku.

To właśnie tam zwycięzca krajowego finału będzie miał szansę powalczyć nie tylko o tytuł Mistrza Regionu Europy Centralno-Wschodniej w The Drivers' Fuel Challenge, ale także o samochód osobowy Volvo C30. Razem z kierowcami, do Ołomuńca zostaną zaproszeni ich pracodawcy - właściciele firm transportowych. Każda firma, której reprezentant zajmie jedno z pierwszych trzech miejsc w finale na poziomie Regionu Europy Centralno-Wschodniej, otrzyma bony premiowe Volvo o wartości do

10 000 euro.