Uzyskane pozwolenia na użytkowanie drogi w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Warszawie oznacza zwieńczenie prac nad całym odcinkiem drogi S17 między węzłem Lubelska a węzłem Kurów, którego budowę podzielono na siedem odcinków. Pięć z nich, od końca obwodnicy Kołbieli do węzła Kurów Zachód o łącznej długości ok. 71 km, udostępniono kierowcom już w 2019 r. Natomiast w lipcu 2020 r. otwarto dwie jezdnie na wspomnianych odcinkach od węzła Lubelska do końca obwodnicy Kołbieli. Jednak w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi obowiązywała tu tymczasowa organizacja ruchu.

S17 Warszawa - Lublin Foto: GDDKiA
S17 Warszawa - Lublin

Już niedługo kierowcy będą mogli podróżować nowo oddanymi odcinkami drogi S17 z prędkością 120 km/h. Aktualnie na wspomnianych odcinkach są ograniczenia prędkości do 80 km/h. Wykonawca musi m.in. usunąć betonowe wygrodzenia, wprowadzić docelowe oznakowanie oraz uzyskać zatwierdzenia organizacji ruchu na połączeniu z sąsiednim odcinkiem węzła Lubelska.

Oznacza to, że już niebawem kierowcy będą mogli poruszać się z prędkością 120 km/h na całym odcinku drogi ekspresowej S17, co znacznie skróci czas podróży z Warszawy do Lublina. Można nią dojechać z miejscowości Piaski, omijając obwodnicami m.in. Lublin i Kołbiel, niemal do samej Warszawy. Cały odcinek ma łącznie ok. 180 km długości.