"Z powodu pożaru samochodu osobowego zablokowana była jezdnia drogi ekspresowej S7 w miejscowości Lubień w kierunku Zakopanego. Utworzył się tam ok. trzykilometrowy korek" – dowiedział się w czwartek przed południem PAP od dyżurnego krakowskiego oddziału GDDKiA (Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad).

Korek przez pożar BMW na nowym odcinku Zakopianki

Na tzw. nowej Zakopiance w Lubieniu nikt nie ucierpiał, ale płonący samochód osobowy zablokował ruch na jezdni w kierunku Zakopanego. Chociaż służby błyskawicznie opanowały ogień, ze względu na duży ruch w związku z długim weekendem, powstał tam korek. Zapaliło się osobowe BMW, prawdopodobnie był to samozapłon. Strażacy szybko ugasili pożar.

Utrudnienia w ruchu nie tylko na Zakopiance

Jak przekazał dyżurny GDDKiA, w czwartek panuje duży ruch na głównych drogach w województwie małopolskim. Największe natężenie jest na autostradzie A4 w obydwu kierunkach, ale samochody poruszają się tam płynnie, choć na niektórych odcinkach może dochodzić do spowolnień.

Na Zakopiance kierowcy napotkają zator w rejonie Klikuszowej, gdzie z powodu dużego ruchu korkuje się przejazd na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Aby usprawnić przejazd, została ona wyłączona.