Do zdarzenia doszło w czwartek 18 maja w centrum Zakopanego. Tatrzańscy policjanci w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki i Alei 3 maja zauważyli czerwonego Renault Scenic na krakowskich numerach rejestracyjnych, który z nadmierną prędkością zmierzał w stronę ul. Zaruskiego. Manewrował między pojazdami stojącymi w korku, czym przykuł uwagę funkcjonariuszy.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo:

Spowodował też niebezpieczną sytuację na Krupówkach. Przejeżdżając z nadmierną prędkością przez najbardziej znaną ulicę w Zakopanem, sprawił, że wielu pieszych musiało uciekać. Po chwili samochód nawrócił, a sytuacja na Krupówkach się powtórzyła.

Pościg za piratem drogowym

Policjanci podjęli próbę zatrzymania mężczyzny, jednak pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca samochodu nie reagował i z dużą prędkością ponownie przejechał przez skrzyżowanie ul. Kościuszki, tym razem kierując się w stronę ul. Nowotarskiej. W końcu policjantom udało się ukrócić ten szaleńczy niebezpieczny rajd.

Po krótkim pościgu radiowóz zablokował drogę piratowi drogowemu, a kierowca i pasażer zostali zatrzymani. Dziwne zachowanie 26-latka sugerowało, że jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków, dlatego pobrano mu krew do dalszych badań.

Zakaz prowadzenia za nietrzeźwość

Jak się okazało, 26-latek ma obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Kierowca został zatrzymany, a pojazd odholowano. Dwa dni później zakopiański sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KPP Zakopane