Odcinek z Szarego do Lalik będzie kosztował 391,5 milionów złotych.

- Prace już się rozpoczęły. W ramach inwestycji zostanie wybudowany między innymi najdłuższy w Polsce tunel drogowy. Będzie liczył 678 metrów. Całość ma być gotowa w listopadzie 2009 roku. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a wykonawcą konsorcjum firm: Bogl a Krysl z Republiki Czeskiej oraz Doprastav ze Słowacji - powiedział dziennikarzowi PAP rzecznik żywieckiego samorządu Tomasz Terteka.

Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje się obecnie do realizacji pozostałych etapów budowy drogi ekspresowej. Dp 2010 roku ma zostać wybudowany dwujezdniowy, 27-kilometrowy, odcinek z Bielska - Białej do Żywca oraz w latach 2009 - 2011: 8,5-kilometrowa, jedno jezdniowa obwodnica Węgierskiej Górki.

Na odcinku Milówka – Szare szczególną konstrukcją jest ponad 600 metrowej długości estakada nad doliną rzeki Kameszniczanki. Wiadukt wsparty jest na 27 metrowych słupach. Do budowy estakady została zastosowana unikalna technologia rusztowania przejezdnego, co ułatwia prace inżynieryjne w trudnych, górskich warunkach.

Plany o tyle ambitne, że dotychczas GDDKiA zmodernizowała około 14 kilometra tej drogi...

Źródło: PAP, GDDKiA; zdjęcie: Urząd Miasta Żywiec, http://podbeskidzie.eu