Przedstawiciele Peugeot podjęli także decyzję o przyłączeniu się do projektu European EVA (Electric Vehicles for Advanced Cities) prowadzonego przez konsorcjum zrzeszające ponad 20 europejskich miast, a także producentów samochodów, dostawców energii elektrycznej oraz instytuty badawcze z wielu państw.

Do chwili obecnej wpłynęło ponad 2 tys. zamówień na elektryczny pojazd Peugeot i0n, który trafi do sprzedaży już w październiku.

Podpisanie porozumień jest przejawem dążenia firmy Peugeot do osiągnięcia statusu lidera w dziedzinie mobilności oraz przejęcia większości udziałów w rynku pojazdów elektrycznych, który według obliczeń marki będzie stanowił od 1,5% do 3% europejskiego rynku samochodów osobowych (włączając w to wszystkie typy pojazdów i wszystkich producentów) do roku 2015.

Wszystkie porozumienia podpisane przez Jean-Marca Galesa, Dyrektora Generalnego Automobiles Peugeot, zawarto z kompetentnymi partnerami, włączając w to grupę Veolia (Francja), firmę Greenwheels (Holandia) oraz EVA.

Firmy te z założenia działają na różnych rynkach, demonstrując wszechstronność zastosowań pojazdów elektrycznych oraz możliwość ich dostosowania do zróżnicowanych wymagań użytkowników.

Podpisanie listu intencyjnego z firmą Veolia otwiera drogę do strategicznego partnerstwa związanego z:

- dostawą pojazdów Peugeot i0n i możliwością złożenia oferty związkowi Autolib,

- wspólnymi badaniami nad optymalizacją procesu ładowania pojazdów elektrycznych.

Cyrille du Peloux, Dyrektor Generalny Veolia Transport, światowego lidera w zakresie transportu osobowego i usług związanych z mobilnością, podpisał list intencyjny i przyznał, iż: "Współpraca z Peugeot wzmocni potencjał naszej firmy, a tym samym pozwoli przygotować innowacyjną i konkurencyjną ofertę dla projektu Autolib. Projekt ten wpisuje się w ambitne plany firmy Veolia związane z pojazdami elektrycznymi i zrównoważonymi rozwiązaniami mobilnymi."

Porozumienie z Greenwheels, w powiązaniu ze zobowiązaniami wobec projektu EVA, bazuje na wcześniejszych relacjach pomiędzy Peugeot i Greenwheels, których wynikiem było dostarczenie ponad tysiąca pojazdów do siedziby firmy w Holandii.

Prace nad mobilnością elektryczną oraz wyzwania związane z wprowadzeniem innowacyjnych usług w zakresie mobilności zainspirowały firmę Greenwheels do oparcia się na doświadczeniu Peugeot, a także do pozyskania modeli Peugeot i0n w celu prowadzenia dalszych działań. W ramach porozumienia kilkaset sztuk pojazdów zostanie wprowadzonych do Holandii w pierwszej fazie projektu, a następnie do Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Gijs Van Lookeren, manager firmy Greenwheels - specjalisty w zakresie programów carsharing (wspólnego użytkowania samochodów) - podpisał list intencyjny, mówiąc: "Dziś Peugeot i Greenwheels podpisały list intencyjny, który zagwarantuje nam dostawę elektrycznych pojazdów, włączając w to modele Peugeot i0n. Nasze dwie firmy dołączyły także do konsorcjum EVA, które obecnie zrzesza 23 europejskie miasta. System mobilności Greenwheels umożliwia wspólne użytkowanie samochodu w wyjątkowy sposób, z wykorzystaniem transportu publicznego, dlatego wierzymy, że Peugeot i0n doskonale sprawdzi się w naszym programie..."