Według danych opublikowanych 13 kwietnia b.r. przez GUS, inflacja w Polsce wyniosła 4,3% i takiego scenariusza nie przewidział żaden ekonomista. Wcześniej prognozy mówiły maksymalnie o 4% inflacji. Ceny w Polsce rosną niemal najszybciej w całej Unii Europejskiej. To są fakty ekonomiczne ostatnich tygodni.

Na tym tle, decyzja Fiata o obniżce cen na popularne w naszym kraju samochody osobowe to jasny sygnał wysłany przez włoską markę, Fiat pragnie wzmocnić swoją pozycje na rynku samochodów osobowych w Polsce i szuka okazji na zwiększenie udziału w rynku.

Jakimi narzędziami Fiat będzie walczył o silną pozycje na rynku w najbliższych miesiącach? Przede wszystkim obniżka cen dotyczy szerokiej gamy samochodów osobowych, tak więc Klienci mają bogaty wybór modeli i wersji. Dodatkowo oprócz nowych niższych cen, Klienci mogą korzystać z dodatkowych promocji gotówkowych. Kolejny argument - samochody Fiata są objęte 3-letnią gwarancja z limitem 150 000 km. Dodajmy do tego, że wielu konkurentów właśnie podniosło ceny lub obniżyło promocje. Marka Fiat ma zatem wiele atutów w ręku a obecna oferta jest wyjątkowo korzystna dla Klientów.

Oto szczegóły ofert, uwzględniającej niższe ceny na samochody osobowe Fiat.

Ceny Fiata Bravo zostały obniżone w zależności od wersji do 4 600 zł. Dodatkowo Fiat oferuje w kwietniu b.r. na ten model promocję wynoszącą do 3 000 zł Oznacza to, że nowym Bravo Klient może wyjechać z salonu już za 45 990 zł. Cennik promocyjny zawiera 15 wersji (biorąc pod uwagę wyposażenie i typ jednostki napędowej) - warto zwrócić uwagę na model z silnikiem wysokoprężnym 1.6 MultiJet o mocy 105 KM, który zużywa jedynie 4,1 l/100km paliwa w cyklu pozamiejskim. Obecnie wszystkie wersje Bravo w wyposażeniu standardowym posiadają system stabilizacji toru jazdy ESP.

Obniżka cen modelu Fiat Linea wynosi 5 000 zł dla wersji Dynamic i 4 000 zł dla wersji Fresh i Active. Wersje Active i Dynamic są dodatkowo objęte promocja gotówką w wysokości 4 000 zł. W tym przypadku właścicielem praktycznego i klasycznego sedana można się stać już za 37 490 zł.

Ceny Fiata Punto Evo "powędrowały" nawet o 2 500 zł w dół. Dodając do tego promocje na ten model wynosząca w zależności od wersjo od 3000 do 5000 zł, oznacza, że nowym wcieleniem przebojowego Fiata możemy jeździć już za 37 990 zł. W tym miejscu wiosennego cennika warto zainteresować się bogato wyposażonym Punto "MyLife" - samochód jest dostępny zarówno w wersji 3, jak i 5-drzwiowej i oferowany jest z benzynowymi jednostkami napędowymi 1.2 o mocy 69 KM lub 1.4 o mocy 77 KM. Obecnie cena Punto "MyLife" po rabacie w wysokości 5000 zł wynosi 39 990 złotych brutto (3-drzwiowy, silnik 1,2 69KM), a seryjne wyposażenie serii Punto "MyLife" zawiera m.in. 4 poduszki powietrzne, klimatyzację, radioodtwarzacz CD/MP3 i z przyciskami sterującymi na kole kierownicy, system Blue&Me z portem USB/AUX, przenośną nawigację TomTom umieszczoną na desce rozdzielczej i zintegrowaną z systemami pokładowymi samochodu oraz centralny zamek sterowany pilotem.

Zmiany cennika dotyczą również modelu Fiat Grande Punto, który po połączeniu obniżki cen w wysokości do 2000 zł z promocją w wysokości do 5 000 zł może być tańszy nawet o 7000 zł. Cennik Fiata Grande Punto  startuje teraz od 33 490 zł.

Wszechstronny SUV, Fiat Sedici dzięki połączeniu nowych niższych cen (obniżka do 5 400 zł) z dostępnymi promocjami (do 2 000 zł) w efekcie daje świetną cenę zakupu, która otwiera cennik tego modelu już od 49 900 zł. Ponadto w gamie debiutuje nowa wersje Sedici Emotion 4x2, skierowana do Klientów poszukujących bogatszego wyposażenia lecz nie wymagających napędu na obie osie.

Warto przypomnieć również o oferowanej od marca na rynku wersji limitowanej modelu Panda "MyLife". Wersja ta dostępna jest z 69-konnym benzynowym silnikiem 1.2 spełniającym normy emisji spalin Euro 5. Cena promocyjna modelu Panda "MyLife" wynosi 29 990 złotych brutto, a na wyposażenie standardowe składają się m.in.: klimatyzacja manualna, radioodtwarzacz CD/MP3, wspomaganie kierownicy z funkcja "city", pełnowymiarowe koło zapasowe, zderzaki w kolorze nadwozia.