W czterech eliminacjach drugiej połowy tegorocznego sezonu RSMŚ Ford World Rally wystawi trzy Focusy WRC. Obok Markusa Grönholma i Miky Hirvonena, którzy pojadą samochodami z nową specyfikacją 2007, na starcie pojawi się także Khalid Al Qassimi, czołowy kierowca mistrzostw Middle East Championship FIA. Pojedzie on za kierownicą Forda WRC 2006.

Trzeciego Forda Focusa WRC zobaczymy podczas rajdów Finlandii, Niemiec, Hiszpanii i Irlandii. Natomiast w przyszłym sezonie mistrz Middle East Championship z roku 2004 – Khalid Al Qassimi – startować będzie z zespołem BP-Ford w dziesięciu eliminacjach . Tegoroczne jego starty będą przygotowaniem do przyszłorocznego sezonu.

Szef zespołu Malcolm Wilson jest przekonany, że kombinacja Grönholm – Hirvonen – Al Qassimi będzie uzupełniać się bardzo dobrze. „Dla Forda jest to dobra wiadomość. Współpraca szejka Khalida, Mikky i Marcusa – który jak oczekujemy będzie tegorocznym mistrzem – stworzy mocne połączenie różnorodnych doświadczeń i potencjału. ADTA (Abu Dhabi Tourism Autority) wybrała do współpracy Forda, a świadczy to, że wierzy w końcowe efekty naszych możliwości.

„To wielki dzień dla sportu samochodowego, dla Abu Dhabi i dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich” – powiedział sułtan Bin Tahoun Al Nahyan, przewodniczący ADTA. „Ta cenna współpraca rozpoczynająca się w tym sezonie, a od roku 2008 już w eliminacjach na całej kuli ziemskiej. Mam nadzieję, że zespół BP-Ford Abú Dhabi World Rally będzie tam zawsze widoczny.