Portal www.samochody.pl to nowe miejsce na mapie ogłoszeń internetowych, które stanowi alternatywę dla dużych graczy na rynku, a jego głównym celem jest łączenie osób poszukujących i oferujących samochody, części czy usługi. Pomysłodawcą i właścicielem serwisu są przedsiębiorcy z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży samochodowej, którzy znają motoryzację od podszewki i swój portal ogłoszeniowy zbudował na bazie wnikliwych obserwacji rynku. “Nasza rodzinna firma od końca lat 70. zajmuje się sprzedażą i obsługą samochodów różnych marek, prowadzimy autoryzowane dealerstwa i serwisy, a my przez dekady obserwowaliśmy jak zmieniały się zwyczaje zakupowe klientów. Była era giełd samochodowych, ogłoszeń w telegazecie i prasie branżowej, aż w końcu nastała epoka Internetu i niemal nieograniczonych możliwości, które wraz z nią nadeszły. Myślimy, że warto wykorzystać zdobycze technologii i połączyć je z zasadą, która zawsze sprawdzała się w motoryzacji - solidnej i uczciwej oferty zarówno dla sprzedających, jak i poszukujących swojego nowego samochodu, części czy usług” – mówią Właściciele portalu. Serwis ruszył z początkiem tego roku i już po kilku miesiącach działalności skupia grubo ponad 1000 firm oferujących samochody i części, a w swoich zasobach ma przeszło 30 000 ogłoszeń od osób indywidualnych, komisów i dealerów nowych aut. Do tego dochodzą oferty warsztatów motoryzacyjnych i firm świadczących usługi takie jak holowanie, ubezpieczenia czy detailing samochodów.

Znany adres na nowo

W 2018 r. po długich negocjacjach nabyliśmy znany niegdyś adres www.samochody.pl , który przed laty słynął z motoryzacyjnych ogłoszeń i postanowiliśmy zbudować od podstaw portal pod parasolem swojego projektu “Polska w sieci”. Nad nowym serwisem ogłoszeniowym pracuje lokalnie zespół polskich informatyków, dzięki czemu portal prężnie się rozwija jednocześnie dając możliwość kształtowania jego funkcjonalności w miarę pojawiania się nowych potrzeb na rynku. Cennik jest prosty i przejrzysty. Klienci indywidualni mogą dodawać pojedyncze ogłoszenia za symboliczne 5 zł, trwa też okres promocyjny dla firm - każdy komis czy dealer, który dołączy do www.samochody.pl do 10 sierpnia otrzyma darmowy pakiet 200 ogłoszeń miesięcznie przez najbliższy rok. Dotyczy to zarówno firm sprzedających samochody, motocykle, auta dostawcze, maszyny rolnicze, czy wynajmujących pojazdy. Po okresie promocyjnym, który firma traktuje jak inwestycję w rozwój portalu, pakiet ogłoszeń będzie konkurencyjny względem innych dostawców. W przypadku części czy narzędzi właściciel serwisu planuje wprowadzenie opłaty 200 zł miesięcznie za pakiet 5000 ogłoszeń dopiero od 1 stycznia 2022 r. Do tego czasu zamieszczanie ogłoszeń będzie darmowe. Warunkiem jest rejestracja firmy do 10 sierpnia i wysłanie wiadomości na kontakt@samochody.pl z podaniem adresu, na który założone zostało konto w serwisie samochody.pl. Na stronie portalu możemy przeczytać: “Samochody.pl to nie tylko duże przedsięwzięcie biznesowe, ale przede wszystkim ludzie - najważniejszym pierwiastkiem projektu jest każdy jego użytkownik, zarówno wystawcy jak i poszukujący. To właśnie potrzeby korzystających z portalu stawiamy na pierwszym miejscu tak, aby wszystkie strony czuły się usatysfakcjonowane.” Te słowa potwierdzają Właściciele portalu podkreślając, że zależy im na realizacji długofalowej strategii, w ramach której każdy użytkownik portalu będzie się mógł poczuć potraktowany po partnersku.

Nieograniczone możliwości

Motoryzacja ma wiele obliczy i dziś prowadząc działalność w tej branży warto myśleć perspektywicznie. Dlatego portal www.samochody.pl od razu powstał w kilku wersjach językowych - polskiej, angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej i ukraińskiej. Zarejestrowane firmy otrzymują indywidualny adres w domenie samochody.pl i mogą nie tylko zaprezentować swoją ofertę, ale też zamieścić swoją wizytówkę w postaci filmu, który może uwiarygodnić i uatrakcyjnić je w oczach potencjalnego klienta. Także same ogłoszenia mają opcję dodania filmu, nawet w jakości HD, by w bardziej bezpośredni i rzetelny sposób pokazać samochód bądź część oferowaną do sprzedaży. Przyjazny sposób prezentacji ogłoszeń zawiera też możliwość bezpośredniego kontaktu z osobą oferującą, czy to za pośrednictwem połączenia telefonicznego, kontaktu mailowego czy innej, wybranej przez nią opcji. Zarejestrowani użytkownicy serwisu mają też opcję obserwowania poszczególnych oferujących, a nawet subskrypcji nowych ogłoszeń konkretnego komisu czy dealera. Wreszcie, każde ogłoszenie można w prosty sposób zamienić w kod QR, który, po umieszczeniu na ofercie za szybą samochodu wystawionego w komisie lub przy drodze, przeniesie zainteresowanego kupnem na stronę ze szczegółami i pozwoli zapoznać się z pełnym opisem oferowanego auta. Ogłoszenia można też kilkoma kliknięciami promować w mediach społecznościowych z opcją podglądu głównego zdjęcia. Cały serwis działa w intuicyjny sposób, a opis poszczególnych funkcjonalności i proste instrukcje obsługi znajdują się w dziale Aktualności.

Plany na przyszłość

Istniejący portal z ogłoszeniami to dopiero początek wszechstronnej oferty dla sprzedających i kupujących pojazdy, części i usługi. Trwa integracja serwisu z popularnymi programami dla dealerów i autokomisów umożliwiającymi masowe zamieszczanie ofert w największych portalach ogłoszeniowych. W kolejnych etapach właściciel www.samochody.pl stawia na rozwój funkcjonalności, który poprawi komfort i bezpieczeństwo zakupów. Zamierzamy stanowić alternatywę, a nie konkurencję dla największych graczy w branży ogłoszeniowej” – deklarują Właściciele portalu. Według nich na rynku, na którym każdego roku dochodzi do kilku milionów transakcji kupna-sprzedaży pojazdów i jeszcze większej liczby zakupów części i akcesoriów, jest miejsce dla nowego portalu, a szybko rosnąca popularność strony www.samochody.pl jest tylko jednym z pozytywnych potwierdzeń tej tezy. Kolejne to błyskawiczna popularność fanpage’u samochody.pl na Facebooku, który w zaledwie 6 tygodni od powstania zgromadził już ponad 25 tys. fanów, a równolegle na tym portalu społecznościowym funkcjonuje też grupa dla oferujących pojazdy, części i usługi, która zrzesza kilkaset podmiotów i służy do dodatkowego promowania ogłoszeń. Równolegle z samochody.pl działa serwis www.dostawczaki.pl , który skupia się na ofertach z nowymi i używanymi samochodami dostawczymi. “Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach klienci są wszędzie, korzystają z różnych mediów i aplikacji i to my musimy do nich dotrzeć, a nie odwrotnie. Takie są prawa rynku, ale jesteśmy gotowi się do nich dostosować i zmieniać tak, jak w poprzednich dekadach zmieniały się zwyczaje zakupowe w motoryzacji” – zapewniają Właściciele portalu.