Renault poinformowało, że Ghosn mógł odnieść korzyść w związku z porozumieniem sponsorskim z pałacem wersalskim. Wyjaśnieniu podlega kwestia czy fundusze koncernu zostały wykorzystane do opłacenia prywatnego przyjęcia weselnego połączonego z urodzinami drugiej żony. Uroczystość odbyła się jesienią 2016 roku - podają anonimowi informatorzy.

Dziennik "Le Figaro" donosi, że władze Wersalu pozwoliły zorganizować przyjęcie w zamian za dotację na rzecz pałacu. Renault podało w oficjalnym komunikacie, że wewnętrzne postępowanie wykazało, iż Ghosn odniósł osobistą korzyść z wartego 50 tys. euro "porozumienia o charakterze filantropijnym" z pałacem królewskim w Wersalu.

Renault poinformowało o sprawie władze w Paryżu. Zarówno prokuratura jak i przedstawiciele rodziny byłego szefa koncernu nie skomentowali sprawy.

19 listopada były szef koncernu został aresztowany w Japonii w związku z podejrzeniami o popełnienie przestępstw finansowych. Francuski koncern wszczął w listopadzie wewnętrzne śledztwo ws. potencjalnych nieprawidłowości, których mógł dopuścić się Ghosn.

Prokuratura w Tokio podejrzewa Ghosna o zaniżenie przyznanego sobie wynagrodzenia w sprawozdaniach finansowych w latach 2011-2018 o ok. 9 mld jenów (ponad 80 mln dolarów). Niespełna tydzień po aresztowaniu rady nadzorcze Nissana i Mitsubishi odwołały Ghosna ze stanowiska prezesa. Osobiście zrezygnował z funkcji w Renault 23 stycznia, co miały poprzedzać naciski ze strony rządu Francji. Menedżer przebywa obecnie w areszcie w oczekiwaniu na rozprawę.