Jak podaje Straż Graniczna, tylko w piątek 25 lutego granicę przekroczyło 47 tys. osób szukających schronienia w naszym kraju. Na terenie całej Polski szykowane są noclegi i zbiórki rzeczy pierwszej potrzeby dla uchodźców zza wschodniej granicy. Do pomocy w przewożeniu osób uciekających przed wojną w Ukrainie zgłasza się też wiele firm transportowych. Panek Carsharing zdecydował się udostępnić w tym celu aż tysiąc samochodów ze swojej floty.

Zobacz: Wojna Rosja - Ukraina. Najważniejsze wiadomości w relacji na żywo

Wsparcie dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie

Akcja trwa od piątku 25 lutego, już wtedy bowiem pierwsi pracownicy Panek Carsharing wyruszyli w trasę. Firma mówi, że wolontariusze będą mogli bezpłatnie korzystać ze współdzielonych samochodów przez cały weekend, ale nie wyklucza przedłużenia akcji na kolejne dni. Konrad Panek, dyrektor marketingu w Panek S.A. prosi klientów o wyrozumiałość w tym trudnym dla naszych sąsiadów czasie.

Panek Carsharing angażuje się w pomoc Ukraińcom Foto: Panek CarSharing
Panek Carsharing angażuje się w pomoc Ukraińcom

"Przepraszamy wszystkich za niedogodności związane z dostępnością części samochodów w ciągu najbliższych dni, ale nie możemy spokojnie patrzeć na to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Czujemy się w obowiązku pomóc ludziom, którzy ze względu na działania wojenne zmuszeni zostali do opuszczenia swojego kraju lub po prostu uciekają z obawy o życie swoje i swoich bliskich" – przekazał w komunikacie.

W akcję mogą zaangażować się klienci i osoby postronne – aby uzyskać dostęp do auta i pomóc w transporcie uchodźców z granicy z Ukrainą, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres bok@panekcs.pl. Dokładne zasady udziału, można poznać, kontaktując się z biurem obsługi klienta.