Polski kierowca w ostatnich miesiącach szukał szczęścia w różnych formach rywalizacji sportowej, ale startował z mniejszym szczęściem. Kibice najbardziej liczyli na jego kontynuację startów w rajdowych mistrzostwach świata (WRC), ale Kubica zaliczył w tym roku tylko jeden start. Był też wyścig długodystansowy na torze w czeskim zespole, ale również bez happy endu.

Jeszcze niedawno Grupa Lotos informowała, że trwają rozmowy w sprawie kontynuowania współpracy z Robertem Kubicą. Najnowsze oświadczenie sugeruje jednak, że negocjacje zakończyły się fiaskiem.

"Wspólnie z Robertem Kubicą została podjęta ostateczna decyzja o zakończeniu naszej trzyletniej współpracy. Od 2013 roku Robert wspierał markę Lotos nie tylko rajdowymi sukcesami, ale i swoją aktywnością w kampaniach reklamowych i społecznych. Jego barwne rajdowe dokonania były inspiracją dla milionów kibiców w Polsce i na świecie śledzących jego karierę. Robert Kubica zamierza teraz realizować swoje nowe plany zawodowe. Trzymamy kciuki za kolejne występy Roberta i życzymy mu dużo kolejnych sukcesów" – czytamy na profilu "Emocje do Pełna".