Podczas 68. Rajdu Polski, partner logistyczny imprezy Siódemka SA przygotowała dla kibiców wyjątkową atrakcję. Po raz pierwszy w Polsce będzie prowadzony pomiar długości skoków na hopach.

Na europejskich rajdach na przykład w Finlandii, czy Szwedzkim ‘Colin’s Crest’ od lat poustawiane są wskaźniki z odległościami skoków. Podobnie było na słynnych Bunnings w Australii, czy Fafe w Portugalii, gdzie Armin Schwarz wykonał Skodą Octavią WRC skok na odległość 73,5 m !

- Cieszę się, że dzięki Siódemce w tym roku również kibice Rajdu Polski będą mieli okazję poznać długości skoków samochodów rajdowych - mówi Paweł Tomaszek, kierowca Siódemka Rally Performance Team i jednocześnie pomysłodawca i inicjator pomiarów długości skoków.

Pomiar będzie dokonywany w dwóch dobrze znanych kibicom miejscach:

- w sobotę na OS 4 i 6 – Kruklanki (dojście 700 metrów od startu odcinka)

- w niedzielę na OS 8 i 11 – Miłki (dojście 800 metrów od parkingu w Miłkach)

Miejsca te będą wyróżniać się widocznymi z daleka specjalnymi bramami. Jeden z sędziów wykorzystując nagłośnienie będzie każdorazowo informował kibiców o długości skoków. Wyniki pomiarów zostaną również opublikowane na facebookowym funpage'u Siódemka Rally Performance Team. Kibice znajdą tam również prędkości osiągane przez zawodników zmierzone w wybranych miejscach oesów.

Tak skaczą rajdowcy

Rekordowy skok Armina Schwarza w Fafe