Wykorzystując swoje doświadczenia w budowie hybrydowych napędów wysokiej mocy, Infiniti zajmie się od strony konstrukcyjnej systemem odzyskiwania energii (ERS) w układzie napędowym Renault Energy F1 Power Unit, na który składają się dwa zespoły generator-silnik (MGU-H i MGU-K) oraz akumulator.

Ta nowa, pogłębiona forma zaangażowania wzmacnia Alliance Renault−Nissan, a zarazem, dzięki efektowi synergii, zwiększa możliwości badawcze i rozwojowe partnerów wykorzystywane na wielu płaszczyznach przemysłowych.

Infiniti osiągnęło pozycję eksperta w dziedzinie hybrydowych zespołów napędowych wysokiej mocy dzięki wielokrotnie nagradzanemu i wysoko cenionemu napędowi hybrydowemu opartemu na silniku 3,5 l. Model Q70 wyposażony w ten zespół napędowy został wpisany do Księgi Światowych Rekordów Guinnessa jako najszybciej przyspieszający samochód w pełni hybrydowy. Ten sam zespół napędowy oferowany jest w modelu Q50.

Bogate doświadczenia Infiniti będą wykorzystywane przez zespół Renault Sport Formula One w Viry-Châtillon. Zespół specjalistów Infiniti zajmujących się napędami hybrydowymi przeniesie się z Centrum Technicznego Infiniti w Atsugi (Japonia) do Francji, by wesprzeć proces konstruowania zespołu napędowego Renault Energy. Infiniti będzie oczywiście wykorzystać doświadczenia związane z systemem F1 ERS do dalszego rozwijania własnych układów hybrydowych w samochodów drogowych.

Infiniti zaangażowało się w Formułę 1 w roku 2011 jako partner zespołu Red Bull Racing, by w roku 2013 przekształcić się w tytularnego sponsora zespołu. Opierając się na tamtych mistrzowskich doświadczeniach, Infiniti wykonuje kolejny, logiczny krok, podejmując zaplanowaną na pięć lat techniczną współpracę z zespołem Renault Sports Formula One.

Sport motorowy jest bardzo ważnym elementem strategii biznesowej Infiniti – powiedział Roland Krueger, prezes Infiniti Motor Company.

– Rozwinięcie współpracy technicznej i transfer technologii z pojazdów szosowych do torowych i z pojazdów torowych do szosowych to kolejny logiczny krok. Stworzenie Renault Sport Formula One Team przez naszego partnera w Aliansie − Renault, zapewnia nam znakomite możliwości przejścia do kolejnej fazy w naszej długoterminowej strategii obecności w motorsporcie.