JCB to marka brytyjskiego producenta maszyn budowlanych i rolniczych J C Bamford Excavators Ltd., znana także na naszym rynku. Firma znalazła nietypowy sposób promowania swoich urządzeń – skonstruowała traktory do bicia rekordów prędkości. Tak powstały Fastrac One i Fastrac Two, bazujące na dostępnym w sprzedaży modelu traktora. Fastrac One pobił w tym roku brytyjski rekord prędkości i utorował drogę do Księgi Rekordów Guinessa Fastracowi Two.

Maszyna została obniżona, otrzymała aerodynamiczne kształty, osłonę spodu i dyfuzor, co w rezultacie pozwoliło znacznie obniżyć opory opływającego powietrza. Ważącego ponad 8,5 t komercyjnego Fastraca odchudzono do 5 t, zastępując stalowe panele nadwozia aluminiowymi, stosując również włókna węglowe i szklane. W podwoziu także znalazły się aluminiowe elementy. Kierowcę chroni klatka bezpieczeństwa zatwierdzona przez FIA i fotele z sześciopunktowymi pasami.

Napędzany 7,2-litrowym, sześciocylindrowym dieslem o mocy 1030 KM i maksymalnym momencie obrotowym 2500 Nm Fastrac Two pobił rekord na torze o długości 1,92 mili (nieco ponad 3 km) urządzonym na dawnym lotnisku RAF-u w Elvington koło Yorku. Za sterami zasiadł wyścigowy motocyklista Guy Martin.