Sprawą zajęli się policjanci z komendy powiatowej w Sulęcinie, po tym jak w sieci zrobiło się głośno po publikacji nagrania z pokładowej kamery samochodowej. Na filmiku widać jak kierowca mija na autostradzie osobę na hulajnodze. W dodatku niedozwolony pojazd poruszał się w nocy i w przeciwnym kierunku.

Na podstawie zebranych materiałów ustalono okoliczności tego zdarzenia. Wykroczenia dopuścił się obywatel Litwy. W jego busie skończyło się paliwo, więc postanowił wykorzystać hulajnogę elektryczną, którą miał w pojeździe. Pojechał na niej do najbliższej stacji, na której kupił kanister i brakujące paliwo, po czym odjechał. Po pewnym czasie wrócił na tę samą stację, ale już samochodem, który zatankował do pełna. Wszystko nagrały kamery.

Policjanci informują, że nie jest to jedyne wykroczenie, jakiego dopuścił się Litwin. Trwają ustalenia, czy nie stworzył on zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tej pory nie wpłynęło takie zgłoszenie.

O tym trzeba pamiętać! W przypadku niespodziewanej, awaryjnej sytuacji na autostradzie, należy powiadomić jej obsługę lub zadzwonić pod numer alarmowy 112. Można to zrobić również z budki z telefonem alarmowym, która znajduje się co 2 km na autostradzie.

Źródło: policja.pl