Jak poinformowała w środę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, do zdarzenia doszło przed północą, gdy na jednej z ulic miasta patrol prewencji zatrzymał do kontroli kierującą volkswagenem, która "chwilę wcześniej uderzyła w latarnię i uszkodzonym pojazdem jechała dalej".

"Zatrzymana, 39-letnia mławianka, miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Interweniującym policjantom tłumaczyła, że zanim wsiadła za kierownicę, piła piwo. Zdecydowała się kierować, bo musiała jechać do apteki" - przekazała asp. szt. Pawłowska. Jak dodała, po zatrzymaniu kobiecie odebrano prawo jazdy, a jej samochód został odholowany na policyjny parking.

"Kierującej, grozi wysoka grzywna oraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej" - wyjaśniła rzeczniczka mławskiej policji.

Policja apeluje o przekazywanie informacji o nietrzeźwych kierujących na drodze. "Twoja reakcja ma znaczenie, możesz zapobiec niebezpieczeństwu. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 112" - podkreśla policja.

autor: Michał Budkiewicz