Od 18 lipca przez trzy dni na odcinkach o łącznej długości 705km w prowincji Teruel zmierzy się grono najlepszych kierowców zarówno w kategorii samochodów osobowych i ciężarowcy, motocykli jak i quadów. Wśród 66 załóg listę startową w rywalizacji samochodów otwiera lider Pucharu Świata Władymir Wasiliew, zaraz za nim jest Yazeed Al-Rajhi oraz Nasser Al-Attiyah.

Charakterystyka tras Baja Aragon jest mocno zbliżona do Dakaru, dlatego też ten rajd jest jedną z najbardziej popularnych imprez w corocznym kalendarzu Cross Country. To oznacza zawsze dużą konkurencję i ostrą rywalizację do ostatnich minut.

Ostatnich kilka dni spędziłem na treningach w Finlandii, na szutrowych i wymagających odcinkach – mówi Martin Kaczmarski. – Rajd w Hiszpanii należy do moich ulubionych, najlepiej czuję się właśnie na takich dzikich, piaszczystych terenach. Od maratonu w Katarze minęły już ponad dwa miesiące, dlatego też już nie mogę doczekać się rajdowej gorączki i rywalizacji.

W styczniu 2014 roku Martin Kaczmarski wystartował w najtrudniejszym rajdzie świata - rozgrywającym się w Ameryce Południowej - Dakarze. Na metę dojechał z rewelacyjnym dziewiątym czasem, co spotkało się z bardzo entuzjastycznym i gorącym przyjęciem fanów oraz mediów w Polsce oraz na świecie. Baja Espania to szósty w tym sezonie rajd, w którym zawodnicy walczą o punkty Pucharu Świata Cross Country.

Tym razem na prawym fotelu będzie towarzyszył Martinowi Fin, Tappio Suominen.