Czerwone światło i szlabany na przejazdach kolejowych powinny być wystarczającym sygnałem do tego, by zrozumieć, że niedługo przejedzie pociąg, co stanowi wielkie zagrożenie dla każdego samochodu, nawet ciężarowego. Nie każdy jednak traktuje to poważnie, a najlepszym dowodem jest film udostępniony przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Niczym się nie przejął

Sytuacja przedstawiona na nagraniu z początku niczym nie różni się od tysięcy innych. Widać, jak włączają się czerwone światła, a następnie zaczynają zamykać się szlabany. Po ich całkowitym zamknięciu, do przejazdu zbliża się on – szybki kierowca Opla. Ku zaskoczeniu, auto dojeżdża do szlabanu, ale wydaje się, że zupełnie nie hamuje. Złudzenie? Nie, po chwili okazuje się, że kierowca ani myślał zatrzymać się i samochód z wysoką prędkością przejeżdża przez przejazd, uderzając przednią szybą o zapory. Druga z zapór przy okazji niszczy szybę rozpędzonego auta.

To, co zrobił kierowca tego samochodu, powinno być dotkliwie ukarane. Trudno jakkolwiek skomentować jego działanie, kierowca spowodował duże zagrożenie dla siebie i innych. Gdyby doszło do zderzenia, kierowca mógłby stracić życie, maszynista i pasażerowie pociągu również mogliby ucierpieć.