Lubuska policja wyciąga ciężkie działa do walki z drogowymi piratami. Tak złe statystyki wypadków zmobilizowały mundurowych do niekonwencjonalnych działań. Tamtejsza drogówka nie tylko zapowiedziała „zero tolerancji dla drogowego bandytyzmu”, ale przygotowała film z kompilacją najniebezpieczniejszych wypadków i sytuacji drogowych, jakie zarejestrowano w tym roku.

Na filmie znalazł się, m.in. słynny już na całą Polskę lot samochodu przez rondo w Nowej Soli. W nagraniu mamy także potrącenia pieszych, jak i dziwne zachowania na drodze, w tym: wyprzedzanie chodnikiem, pasem awaryjnym drogi, a także pościgi po miastach. Jednym słowem prawdziwe kino akcji, niestety nie wyreżyserowane ale w stu procentach prawdziwe.

Patrząc ma wyczyny kierowców na lubuskich drogach trudno się dziwić, że wiele spraw nie kończy się tam zwykłym mandatem, ale kierowana jest do sądu, gdzie maksymalna kara 500 zł może być zamieniona na grzywnę w wysokości nawet 5000 zł. Patrząc na niektóre wyczyny z policyjnej kompilacji, trudno się nie zgodzić, że ta druga kwota jest zdecydowanie bardziej adekwatna.