• Zależnie od urzędu można skorzystać z platformy ePUAP, internetowej rezerwacji wizyty czy wysłać dokumenty tradycyjną pocztą.
  • Przed urzędami zwykle wystawiane są specjalne skrzynki podawcze, w których można złożyć pismo i dokumenty w zaklejonej kopercie
  • Część urzędów wstrzymała prace do odwołania ze względu na wprowadzoną kwarantannę
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Wydawałoby się, że szczyt obostrzeń, gdy zamykano urzędy, mamy już za sobą. Niektóre starostwa oraz wydziały komunikacji były bowiem czasowo niedostępne dla petentów jeszcze podczas początków pandemii w marcu i kwietniu. Niestety, jesienią problemów znów nie dało się uniknąć. Winnym znów koronawirus.

Na problemy z dostępem do wydziałów komunikacji trzeba się przygotować w wielu miastach. W Zielonej Górze wydział będzie nieczynny co najmniej do 30 października ze względu na zastosowaną kwarantannę. Na stronie urzędu miasta czytamy, że wszyscy, którzy dokonali rezerwacji zostaną poinformowani o nowych terminach załatwienia sprawy.

Do końca października zaprzestano także bezpośredniej obsługi interesantów w wydziale komunikacji ze Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Na problemy i utrudnienia trzeba się także przygotować m.in. w Chojnicach, Ełku, Hrubieszowie, Kielcach, Kościerzynie, Sandomierzu, Sosnowcu czy Zgierzu.

Jak zatem załatwiać bieżące sprawy? Zależnie od urzędu można skorzystać z platformy ePUAP, SEKAP czy wysłać dokumenty tradycyjną pocztą. Przed urzędami zwykle wystawiane są także specjalne skrzynki podawcze w których można złożyć pismo i dokumenty w zaklejonej kopercie. Ponadto wprowadzono możliwość rezerwacji terminu wizyty poprzez internet (choć i w tym przypadku trzeba dłużej czekać, gdyż pierwsze wolne terminy mogą być dopiero za kilkanaście dni) lub telefonicznie. Na tym nie koniec.

Niektóre urzędy, np. w Chojnicach, ograniczają obsługę tylko do spraw związanych z rejestracją pojazdów z zagranicy, aut fabrycznie nowych oraz pojazdów do transportu licencjonowanego. Kto zatem będzie chciał np. wymienić dowód rejestracyjny, dokonać wpisu, odebrać dowód stały, czy zarejestrować auto, które ma już polskie tablice będzie musiał poczekać na wznowienie obsługi. Najświeższych informacji najlepiej szukać na stronach urzędów i starostw.