Lamborghini Urus Venatus to wersja zmieniona przez kontrowersyjnego tunera Mansory i oferowana od lata 2019 roku. Jak zwykle w przypadku tej firmy auto zyskało bardziej agresywny wygląd, który dobitniej pokazuje, że mamy do czynienia z wyjątkowo szybkim samochodem. Jednak do tej pory nie zdecydowano się na modyfikacje silnika, które zwiększyłyby liczbę koni mechanicznych. Teraz się to zmieni, bowiem Mansory prezentuje mocniejszą wersję pomalowaną na matowy, niebieski kolor.

Lamborghini Urus – jeszcze większy mocarz

Wersja po wzmocnieniu ma jeszcze bardziej agresywny wygląd niż auto po poprzednich modyfikacjach. Podczas tuningu nadwozia obficie korzystano z włókna węglowego. Wykonano z niego poszerzone nadkola, specjalny spoiler z przodu oraz dyfuzor z tyłu, a także tylne skrzydło oraz nowe listwy progowe. Ponadto nie zabrakło zmienionej maski utrzymanej w czarno-niebieskiej kolorystyce.

Ciekawie prezentują się felgi Venatusa. To nie jest pomyłka, ani zdjęcia różnych egzemplarzy. W rzeczywistości na pierwszych fotografiach tuner przedstawił auto z różnymi kołami z lewej oraz z prawej strony – z jednej są z podwójnymi, a z drugiej z pojedynczymi szprychami. Jednak niezależnie od stylistyki, felgi prezentują się agresywnie i udanie uzupełniają wygląd pojazdu.

Nie mniej efektownie jest po wejściu do wnętrza. Tutaj także dominuje niebieska kolorystyka – zarówno na desce rozdzielczej, jak i na pokrytych skórą siedzeniach. Sportowo ukształtowane fotele mają wydatne boczki, które mają skutecznie zapobiegać wychylaniu się pasażerów podczas jazdy na zakrętach, a poza tym stylistyka siedzeń jest wręcz futurystyczna.

Najważniejszymi zmianami poczynionymi przez Mansory w tym roku nie jest jednak wygląd nadwozia czy kół, lecz to co mamy pod maską. W seryjnym modelu pracuje pod nią podwójnie doładowane V8, które generuje 650 KM oraz 850 Nm. Po modyfikacjach moc wzrosła do 810 KM, a moment obrotowy do 1000 Nm! Dzięki temu sprint do setki trwa 3,3 s (0,3 s szybciej w zestawieniu z seryjnym modelem), a prędkość maksymalna wzrosła o 15 km/h i w przypadku Venatusa wynosi ona 320 km/h.