Like no other (z ang. "jak żaden inny"). McLaren sięga po hasło używane przed laty przez Sony, by reklamować swoje najnowsze dzieło – model Speedtail. Firma chwali się, że jest to nie tylko najlepszy samochód pod względem aerodynamiki, ale także najszybszy McLaren w historii. Podczas prób w Kennedy Space Center na Florydzie udało się rozpędzić auto aż do 403 km/h. I to nie jeden raz. Wynik powtórzono podczas każdej z ponad 30 prób.

Nowy supersamochód (producent używa określenia Hyper GT) testowano nie tylko za oceanem. Brytyjska informuje, że testy prowadzono na całym świecie. Wskazano przy tym dwie przykładowe lokalizacje – Idiada w Hiszpanii oraz Papenburg w Niemczech.

W czasie, gdy prowadzono próby prędkości trwały już prace nad budową pierwszego zamówionego egzemplarza (produkcja odbywa się ręcznie). Docelowo w McLaren Production Centre w Woking w Wielkiej Brytanii powstanie 106 egzemplarzy. Pierwsze dostawy hybrydowego modelu (akumulatory ładują się w trakcie jazdy) zaplanowano na luty przyszłego roku. Każdy będzie wyposażony w hybrydowy układ napędowy o łącznej mocy aż 1070 KM. Imponująco przedstawia się także moment obrotowy, który wynosi aż 1150 Nm.

McLaren Speedtail imponuje nie tylko prędkością maksymalną czy parametrami układu hybrydowego. Trudno będzie narzekać także na przyspieszenie. Od 0 do 300 km/h samochód rozpędza się w czasie poniżej 13 sekund!