Model ten nie był największym sukcesem producenta. Stąd też wkrótce prawa do produkcji B-klasy Mercedes-Benz przekaże chińskiemu producentowi Beijing Auto, który ma z niemieckim partnerem wspólne przedsiębiorstwo produkujące modele C- i E-klasa.

Jednak w Chinach auto będzie produkowane w kilku wersjach. Jedną z nich będzie sedan z napędem elektrycznym. Auto sprzedawane będzie pod marką BAW i otrzyma oznaczenie C30. Jako pierwszy trafi do produkcji hatchback, praktycznie nie różniący się od Mercedesa. Do napędu przewidziano czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności skokowej 1.5 l i mocy 165 KM (121 kW) i maksymalnym momencie obrotowym 225 Nm. W planach jest także słabszy silnik o mocy 105 KM, który produkowany jest przez spółkę Beijing Auto z koreańskim Hyundaiem.

Zmodernizowana przez Chińczyków B-klasa otrzyma także do towarzystwa sedana oraz wersję C30EV z napędem elektrycznym. Ten ostatni model będzie rozwijał prędkość maksymalną 160 km/h i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 11,5 sekundy. Jago zasięg po jednym naładowaniu baterii to 200 kilometrów.

Jednak C30EV nie będzie jedynym w ofercie Beijing Automobile Works pojazdem elektrycznym. Jak wiadomo chiński producent posiada także prawa do starszych generacji modeli Saab 9-3 i 9-5, które otrzymają napęd elektryczny. Wszystkie modele elektryczne mają trafić do użytkowników w 2011 roku.