Nowy Mercedes GLS jest jeszcze większy niż jego poprzednik, a ten do małych nie należał. Aktualny model mierzy ponad 5,2 m długości i pod względem gabarytów przewyższa takie pojazdy, jak: Audi Q7, BMW X7, Bentley Bentayga, Lexus LX czy Range Rover. W Europie większy jest właściwie tylko Rolls-Royce Cullinan.

Ogromny SUV Mercedesa może pomieścić od sześciu do siedmiu pasażerów. To nic nadzwyczajnego w tym segmencie aut, ale Mercedes chwali się, że w trzecim rzędzie GLS-a wygodnie zasiądą osoby o wzroście do 194 cm!

Mercedes GLS to z pewnością najlepiej wyposażony SUV w gamie niemieckiego producenta. W standardzie znajdziemy m.in. elektryczną regulację foteli, dziewięć gniazd USB oraz osobne sterowanie klimatyzacją, możliwość indukcyjnego ładowania smartfona i oczywiście systemy Apple Carplay oraz Android Auto. Co ciekawe, w drugim rzędzie kanapę można zastąpić dwoma pełnowartościowymi fotelami – ta opcja jest bezpłatna.

W momencie debiutu najnowsza generacja Mercedes GLS będzie dostępny tylko w dwóch wariantach silnikowych. Podstawowy to GLS 350d 4MATIC o mocy 286 KM, który wyceniono na 399 900 zł. Z kolei za mocniejszego GLS 400d 4MATIC (330 KM) trzeba będzie wyłożyć co najmniej 418 200 zł. To nie mało patrząc na konkurencję. Dla porównania bazowa wersja Audi Q7 kosztuje 284 900 zł, a debiutujące właśnie BMW X7 393 700 zł.