Niewielkie zmiany objęły nadwozie i wnętrze tego pojazdu, który jest najpopularniejszym modelem Mitsubishi w Polsce i Europie.

Mitsubishi ASX to kompaktowy crossover produkowany w Japonii – zjeżdża z taśm produkcyjnych fabryki Okazaki. Wśród konkurencji wyróżnia się najwyższym poziomem bezpieczeństwa, dynamiczną sylwetką z pojemnym i ergonomicznym wnętrzem, a także niespotykanie oszczędnym, najnowocześniejszym niskoprężnym silnikiem Diesla konstrukcji Mitsubishi, współpracującym z 6-biegową ręczną skrzynią biegów i napędem na dwie osie.

Mitsubishi ASX oferowany jest także z oszczędnym i dynamicznym silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra oraz mocy 117 KM, manualną 5-biegową przekładnią i z napędem na przednią oś oraz w niedawno wprowadzonej wersji RalliArt 4WD z automatyczną przekładnią i turbodoładowanym silnikiem Diesla o pojemności 2,2 litra i mocy 150 KM.

Odświeżone Mitsubishi ASX z roku modelowego 2015 otrzymało w wersjach Intense, Blue Sky i RalliArt światła do jazdy dziennej typu LED i nowe aluminiowe, 17-calowe obręcze kół. We wnętrzu wykorzystano nowe materiały wykończenia deski rozdzielczej i panelu podłogowego oraz nową centralną konsolę ze srebrnymi ramkami, wykonaną z czarnego, połyskliwego tworzywa.

Najtańsze Mitsubishi ASX 2015 kosztuje obecnie 65 300 zł. Na uwagę zasługuje jednak wersja Blue Sky, która za niewielką dopłatą w stosunku do wersji Invite oferuje bardzo bogate wyposażenie. Cena tego wariantu wynosi 75 990 zł. Jest to 1000 zł więcej niż ASX 2014.

Jedynie o 5000 zł (lub 4000 zł w modelu 2014) droższa od wersji Invite specyfikacja Blue Sky oferuje dodatkowo panoramiczny szklany dach z oświetleniem LED, światła do jazdy dziennej w technologii LED, elektrycznie sterowane, podgrzewane i składane lusterka boczne z kierunkowskazami, zestaw głośnomówiący Bluetooth ze sterowaniem w kierownicy, czarne relingi dachowe, przyciemniane tylne szyby i 17-calowe aluminiowe obręcze kół.

ASX 2015 jest już dostępne w polskich salonach Mitsubishi w 7 konfiguracjach. Obecnie klienci zainteresowani tym modelem mogą skorzystać ze zniżek sięgających nawet 12 000 zł i oferty kredytowej z miesięczną ratą wynoszącą jedynie 900 zł.