Po piętnastu latach współpracy spółki Mitusbshi Motors Corporation (MMC), Mitsubishi Motors Europe B. V. (MME) i Rolf Holding, rosyjski dystrybutor Mitsubishi, zdecydowały, że rozwijający się rynek rosyjski będzie teraz oddzielnym regionem gospodarczym, który nie będzie już pod nadzorem MME. Od teraz Rosja odpowiada bezpośrednio MMC.

Na początku lat 90-tych Mitsubishi Motors był jednym z pierwszych producentów z Azji, którzy rozpoznali długookresowy potencjał rynku rosyjskiego. Teraz Rosja zmienia się w oddzielny region w ramach strategii gospodarczej MMC. Taka decyzja jest logicznym krokiem kilkuletniego rozwoju rynku, kiedy Rosja i Europa rozwijały się w zupełnie innych kierunkach.

Spółka Rolf Holding zaczynała ze sprzedażą 109 samochodów w roku 1992, a w zeszłym roku osiągnęła już poziom 68 919 sprzedanych egzemplarzy. Rolf Holding sprzedał w Rosji w latach 1992 – 2006 ponad 215 tys. samochodów marki Mitsubishi. Sieć sprzedaży Rolf Holding tworzy 88 dealerów (włącznie z „Rolf Yug”, największe ogólnoświatowe centrum Mitsubishi Motors ulokowane w Moskwie, które sprzedaje 4000 pojazdów rocznie) i pokrywające 64 największych miast Rosji. Kolejnym impulsem do dalszego zwiększania sprzedaży będzie nowy Lancer, który na rynku rosyjskim pojawi się na przełomie roku 2007 i 2008.

Źródło: Komunikat prasowy Mitsubishi