Prezydent japońskiej spółki Mitsubishi Motors Osamu Masuko powiedział, że Mitsubishi planuje w przeciągu najbliższych trzech lat rozpocząć seryjną produkcję samochodu z napędem elektrycznym, który przeznaczony byłby na dojazd od pracy w miastach. Według Masuko technologia baterii jest już tak zaawansowana, że można rozpocząć masową produkcję tego typu napędów, które zaoferują dostateczną moc i zasięg. Zwłaszcza małe samochody z napędem elektrycznym są dobrą alternatywą do poruszania się po zatłoczonych ulicach dużych miast. Oficjalnie Mitsubishi podaje rok 2010 jako termin rozpoczęcia sprzedaży tego typu pojazdów, Masuko uważa jednak, że może to być wcześniej.

Mitsubishi opracowało własne akumulatory Li-Ion, a jak powiedział Masuko, są one na tyle nowoczesne, że mogą być wykorzystane w systemie napędu małych samochodów miejskich. Baterie Mitsubishi nie nadają się jednak do wykorzystania w większych samochodach, jest to jeden z powodów, dla których Mitsubishi myśli o rozpoczęciu produkcji plug-in hybryd, które łączyć będą tradycyjny silnik spalinowy z elektrycznym, ładowanym poprzez tradycyjne gniazdko.

Plug-in hybrid powinien pojawić się w ofercie krótko po prezentacji małego elektromobilu. Na razie Mitsubishi nie podaje jednak żadnych terminów. Masuko powiedział, że firma nie planuje produkcję tradycyjnych samochodów hybrydowych.

Źródło: Wall Street Journal