Mitsuoka Motor Co. Produkuje różne modele samochodów. Europejczyk odbiera je jako wyjątkowo egzotyczne. Jednym z nich jest Mitsuoka Roadster, który jest inspirowany brytyjskimi autami sportowymi. Auto napędzane jest czterocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności skokowej 2.0 litra, który współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną lub sześciostopniowym automatem.

Wyposażenie standardowe japońskiego roadstera obejmuje m.in. skórzaną tapicerkę, automatyczną klimatyzację, ABS z EBD, DSC i TCS oraz czołowe i boczne poduszki powietrzne.

Mistuoka Roadster w podstawowej wersji kosztuje w Wielkiej Brytanii 53 800 funtów, ale za dopłatą 620 funtów można zamówić lakier perłowy lub metalik.

Japońska marka istnieje od 1979 roku i obecnie zatrudnia 540 osób, które rocznie produkują ok. 1000 samochodów. Obok modeli w stylu retro, powstają tutaj taksówki oraz małe auta miejskie. Poza Japonią Mitsuoka sprzedaje swoje auta w Singapurze i USA, a obecnie podejmuje próbę wejścia na rynki europejskie.

Warto także dodać, iż samochody marki Mitsuoka od lat prezentowane były podczas europejskich salonów w Genewie i we Frankfurcie nad Menem, ale nigdy wcześniej nie trafiły do sprzedaży w Europie.