Podczas targów odbyło się 13 polskich premier. Jedną z najciekawszych i najbardziej wyczekiwanych jest motocykl Suzuki Katana. Najnowszy model nawiązuje do kultowego motocykla Suzuki o tej samej nazwie oferowanego w latach 80. Katana to japoński miecz używany przez Samurajów. Nowy model ma litrowy silnik 4-cylindrowy o mocy 150 KM, przeznaczony jest przede wszystkim do jazd miejskich i dla bardziej doświadczonych kierowców. Nowa Katana ma kosztować ok. 60-65 tys. zł.

Foto: Roman Dębecki / Auto Świat
Warsaw Motorcycle Show 2019

Na stoisku Suzuki pokazano także najbardziej popularny na polskim rynku motocykl tej firmy – model V-Strom 650 oraz jego mocniejszą odmianę V-Strom 1000. Dla kierowców mających prawo jazdy kat. B (lub wyższej) Suzuki przygotowała ofertę motocykli o poj. silnika do 125 ccm – do ich prowadzenia nie potrzebne jest prawo jazdy kat. A (na motocykl).

Oprócz Suzuki na Warsaw Motorcycle Show 2019 swoje premierowe modele pokazali m.in.: Yamaha, Kawasaki, BMW, Ducati, Harley-Davidson, Indian, Romet, KTM, Husqvarna, Triumph.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się ekspozycje Junaka oraz Rometu, które to nazwy kojarzą się nam z polskimi producentami. Teraz są to firmy zagraniczne, które odkupiły prawa do nazw.

Foto: Roman Dębecki / Auto Świat
Warsaw Motorcycle Show 2019

Duża ekspozycja poświęcona jest tzw. customom, czyli motocyklom zaprojektowanym indywidualnie przez wyspecjalizowane firmy lub właścicieli z wielką fantazją.

Foto: Roman Dębecki / Auto Świat
Warsaw Motorcycle Show 2019