Marka Opel założona została w 1862 r. i na początku zajmowała się produkcją maszyn do szycia czy też rowerów. Niemal od początku motoryzacji zaczęto także wytwarzać samochody, co oznacza, że marka ma duży wkład w rozwój motoryzacji. Jest to zatem dobry powód do chwalenia się i prezentowania swojego dziedzictwa, dlatego Opel postanowił udostępnić swoje muzeum każdemu.

Muzeum Opla w twoim komputerze

Zainteresowani mogą teraz zwiedzać muzeum, nie ruszając się z domu, dzięki zdjęciom w technice 360 stopni. Wśród eksponatów znajduje się ponad 600 aut oraz około 300 innych eksponatów jak na przykład samolot z 1929 r. o napędzie rakietowym. Podczas wycieczki część z eksponatów jest oznaczona żółtymi kropkami, które po naciśnięciu ujawniają krótką informację na temat przedmiotu. Niestety opisy są przedstawione w języku angielskim, zatem trzeba mieć przynajmniej małą wiedzę z języka angielskiego.

Ponadto wirtualne wycieczki podzielone są na cztery trasy tematyczne. Pierwszą z nich jest "Napęd alternatywny", gdzie ujrzeć można pojazdy elektryczne, wodorowe, a nawet o napędzie rakietowym. Kolejna wycieczka kryje się pod nazwą "Sporty motorowe", gdzie poznajemy auta wyścigowe i rajdowe, które odnosiły duże sukcesy na arenie międzynarodowej, jak Opel Ascona, Opel Kadett przygotowany na rajd Paryż-Dakar, czy nowoczesna Corsa-e w wersji rajdowej. Znaleźć można także trasę "Szalone lata 20. XX wieku" przedstawiające szalone i dziwne wynalazki tworzone przez markę, a ostatnia wycieczka, to "Mobilność dla każdego" ukazująca auta, które zmotoryzowały miliony ludzi. Oczywiście nie trzeba trzymać się wyznaczonej tematyki i na raz chodzić po całej udostępnionej części muzeum.

Aby zobaczyć muzeum Opla, wystarczy wejść na stronę muzeum i zacząć zwiedzać bez ruszania się z fotela. Oczywiście dostęp jest darmowy o każdej porze.