W sobotnie popołudnie na Placu Trzech Krzyży w Warszawie zawrotne prędkości na ulicznym torze osiągał także bolid Red Bull Racing prowadzony przez Marka Webbera.

Najszybszym Asem został Dariusz Madura ze Zbylitowskiej Góry, osiągając czas 8 minut 41 sekund. Jednak w finałowym pojedynku nie zdołał pokonać kierowcy F1, Jaimiego Alguersuariego. Na ten moment czekało wielu amatorów kartingu w Polsce.

Po przeszło czterech miesiącach trwania projektu Red Bull As w Karcie, spośród ponad czterech tysięcy zgłoszeń biorących udział w programie, wyłoniony został najbardziej uzdolniony kierowca amator. Nagrodą główną, oprócz wyjazdu na Grand Prix Formuły 1 w Brazylii, była możliwość zmierzenia się z zawodowym kierowcą Formuły 1.

Zaangażowanie każdego z dwudziestu czterech uczestników było bardzo duże. Walka na każdym z wiraży niejednokrotnie kończyła się uderzeniami w bandę.

Od samego początku w czołówce wyścigu najlepiej sobie radził 31-letni reprezentant Zbylitowskiej Góry – Dariusz Madura. Podczas finałowego przejazdu uzyskał on ponad ośmiosekundową przewagę nad pozostałymi zawodnikami z podium.

Znacznie ostrzejsza rywalizacja rozegrała się w walce o wicemistrzostwo. Klaudiusz Łazik z Dobrzenia Wielkiego prowadził zacięty pojedynek z 21-letnim Szymonem Rogacewiczem.

- Zupełnie nie spodziewałem się, że wygram. Możliwość ścigania się z kierowcą Red Bulla, to niesamowite przeżycie. Trochę trenowałem, ale naprawdę nie sądziłem, że tak dobrze mi dzisiaj pójdzie – powiedział zwycięzca programu Dariusz Madura ze Zbylitowskiej Góry.

Przez cały dzień w centrum Warszawy panowała atmosfera znana z najbardziej prestiżowych wyścigów motorowych – cyklu Formuły 1. Gościem specjalnym imprezy był tegoroczny faworyt do tytułu mistrzowskiego Mark Webber, który oprócz praktycznych rad dla początkujących zawodników, wykonał demonstracyjny pokaz możliwości bolidu Red Bull Racing.

- W świecie wyścigów trzeba być bardzo cierpliwym w dążeniu do celu, powiedział Mark Webber podczas konferencji prasowej.-Trafienie odpowiedniej chwili może zadecydować o całej Twojej karierze.

Red Bull As w Karcie jest idealną okazją dla uczestników, by poczuli czy to odpowiedni moment na rozwijanie swoich umiejętności w wyścigach. Rozstrzygnięcie rywalizacji Red Bull As w Karcie nie było jedyną atrakcją wielkiego finału w Warszawie.

W rywalizacji kartingowej wzięły udział gwiazdy różnych dyscyplin sportowych, a także znane postaci życia publicznego. Na linii startowej stanęli między innymi Michał Kościuszko, Paweł Korzeniowski, Małgorzata Socha, Bartosz Obuchowicz, Jason Crump oraz Sylwia Gruchała.

Rywalizację wśród mężczyzn wygrał jeden z najlepszych na świecie żużlowców – Jason Crump. W ostatnim przejeździe Australijczyk zdołał zepchnąć na trzecie miejsce nawet specjalistę od ścigania się czterośladowymi maszynami – Michała Kościuszkę.

Podczas rywalizacji kobiet wszystkie reprezentantki płci pięknej razem przekroczyły linię mety - na dowód, że w ich wyścigu wygrała przede wszystkim kobiecość.

Od 1 maja na torach gokartowych w całej Polsce trwała rywalizacja o najlepszy czas - każdy, kto ukończył 12 lat i spełniał wymogi regulaminowe mógł wziąć udział w programie Red Bull As w Karcie. 129 najszybszych amatorskich kierowców weszło do kolejnego etapu projektu i w sierpniu wystartowało w czterech finałach regionalnych. Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowało się 23 uczestników i jedna uczestniczka. Finały w Warszawie zakończyły ponad czteromiesięczny projekt, w którym udział wzięło ponad cztery tysiące amatorskich miłośników kartingu.

Pełne wyniki finału Red Bull As w Karcie:

1. Dariusz Madura - 8:41.054

2. Klaudiusz Łazik - 8:48.869

3. Szymon Rogacewicz - 8:49.532

4. Rafał Kozikowski - 8:53.131

5. Remigiusz Wacławczyk - 8:53.336

6. Rafał Skotarek - 8:54.370

7. Marcin Landecki - 8:54.511

8. Damian Filipiak - 8:55.378

9. Tomasz Kot - 9:02.747

10. Dariusz Romanowski- 9:05.295

11. Remigiusz Markiewicz - 9:05.573

12. Radosław Skrzypczak - 9:54.466

Kompletne wyniki rywalizacji zmagań zawodników znajdują się na stronie internetowej www.kartresults.pl w zakładce Karting.