W 2017 r. polscy klienci AAA Auto najchętniej wybierali Fordy Focusy. Popularne były też używane Ople Astry i Skody Octavie. Na kolejnych miejscach listy popularności „używek" znalazły się: VW Golfy, Skody Fabie, VW Passaty, Fordy Mondeo, Renaulty Megane, Renaulty Clio oraz Toyoty Yaris.

A jakie auta używane wybierali nasi sąsiedzi: Czesi i Słowacy oraz Węgrzy?

Czesi – co zrozumiałe – preferują rodzimą Skodę – w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych „używek" są 4 modele tej firmy. Na Słowacji w pierwszej dziesiątce znalazły się 3 Skody, a na Węgrzech – dwie, ale na ostatnich miejscach. Na trzecim uplasowało się rodzime (produkowane na Węgrzech) Suzuki Swift.

10 najchętniej wybieranych „używek" w 4 krajach:

Polska Czechy Słowacja Węgry
1. Ford Focus Skoda Octavia Skoda Octavia Opel Astra
2. Opel Astra Skoda Fabia Skoda Fabia Ford Focus
3. Skoda Octavia VW Passat VW Passat Suzuki Swift
4. VW Golf Ford Focus VW Golf VW Golf
5. Skoda Fabia Skoda Superb Ford Focus Ford Mondeo
6. VW Passat VW Golf Opel Astra VW Passat
7. Ford Mondeo Ford Mondeo Skoda Superb Opl Corsa
8. Renault Megane Huyndai i30 Kia Sportage Renault Megane
9. Renault Clio Renault Megane Kia Cee'd Skoda Fabia
10. Toyota Yaris Skoda Yeti Renault Megane Skoda Octavia

Podobne preferencje na naszym rynku wystąpiły w I kwartale 2018 roku, z tą różnicą, że zmienił się lider: Focusa zastąpiła Astra, a Yarisa na miejscu 10. zastąpił Nissan Qashqai.

Jeśli idzie o typ nadwozia, to najbardziej popularne są hatchbacki. Co ciekawe, dotyczy to zarówno Polski, jak też Czech, Słowacji i Węgier.

Wśród polskich klientów kupujących auta używane widać wyraźne odchodzenie od silników Diesla – nieco ponad 2/3 kupujących ( 67,8 proc.) wybiera auta z silnikami benzynowymi. Dokładnie takie same preferencje mają klienci na Węgrzech. W Czechach przewagę mają nadal auta z dieslami (52,3 proc.), a na Słowacji lekką przewagę odnotowały auta z benzyniakami (51,5 proc.).