• Najważniejszą premierę marki Kia jesti nowy Ceed, ale to nie jedyna nowość
  • Optima w wersjach sedan i kombi została poddana modernizacji
  • Miejska Kia Rio, tak jak modele Picanto, Sportage i Sorento, otrzymała wersję GT-Line

Elegancki sedan i rodzinne kombi Kii otrzymały zmienioną stylistykę nadwozia oraz wnętrza, w tym usportowione warianty GT i GT-Line.

Kia Optima FL – odświeżona i z nowymi silnikami

Nowa Optima wyróżnia się zmodyfikowanymi reflektorami i światłami przeciwmgielnymi, chromowanym grillem i przeprojektowanymi zderzakami. Do gamy dodano kolor lakieru „Runway Red” oraz nowe wzory aluminiowych obręczy kół w rozmiarach od 16 aż do 18 cali. W środku zdecydowano się zmienić design kierownicy, wprowadzić satynowo-chromowane wykończenie konsoli centralnej oraz dodać nowy, brązowy kolor materiałowej i skórzanej tapicerki.

Zmiany dotknęły także gamy jednostek napędowych. Dotychczasowy silnik diesla 1.7 CRDi zastąpiono nowym o pojemności 1,6 litra, który generuje porównywalną moc i moment obr. (136 KM i 320 Nm), spełniając jednocześnie surowe normy emisji spalin Euro 6d.

Kia w Genewie
Kia w Genewie

Wśród benzyniaków pojawił się turbodoładowany motor 1.6 T-GDI o mocy 180 KM, współpracujący z dwusprzęgłową skrzynią biegów. Będzie on oferowany obok dotychczasowych silników: wolnossącego 2.0 CVVL/163 KM i topowego 2.0 T-GDI/245 KM (sportowa wersja GT). Nowy system wyboru trybów jazdy pozwala kierowcy wybrać pomiędzy opcjami: Eco, Comfort, Sport i Smart. Każdy wpływa na reakcję silnika na dodanie gazu i pracę układu kierowniczego (ostatni Smart przełącza się automatycznie pomiędzy trybami w zależności od warunków drogowych i stylu jazdy).

Ponadto Optimę wyposażono w najnowsze system bezpieczeństwa, m.in. w układ informujący o zmęczeniu kierowcy i system kamer pokazujących obraz dookoła samochodu. Zmodernizowana Kia Optima w dwóch wersjach nadwoziowych (jako sedan i kombi) pojawi się w europejskich salonach sprzedaży w trzecim kwartale tego roku.

Kia Rio GT-Line – na sportowo

Następną nowością jest Rio GT-Line. Miejska Kia, tak jak modele Picanto, Sportage i Sorento, będzie dostępna w atrakcyjnej, usportowionej specyfikacji GT-Line. Auto w tym wydaniu prezentuje się zadziornie. To zasługa m.in. przeprojektowanych zderzaków, czarnej, częściowo chromowanej osłony chłodnicy, świateł dziennych LED i przeciwmgielnych w kształcie kostek lodu, 17-calowych obręczy kół z lekkich stopów, nakładek progowych, spojlera dachowego i podwójnego zakończenie układu wydechowego.

Kia w Genewie
Kia w Genewie

Sportowy klimat panuje również we wnętrzu Rio GT-Line. Fotele pokryto czarną skórzaną tapicerką z kontrastującymi, szarymi przeszyciami, wykończenie kokpitu imituje włókno węglowe.

Kia Rio w wersji GT-Line i turbodoładowanym silnikiem 1.0 T-GDI o mocy 120 KM trafi do oferty już na wiosnę. Od trzeciego kwartału 2018 roku w tej specyfikacji dostępne będą pozostałe jednostki napędowe (1,2 i 1,4 litra) oraz siedmiostopniowa skrzynia biegów DCT.

Nowa Kia Ceed – nowość w segmencie C

Najważniejszą premierę marki Kia jesti nowy Ceed. W Genewie zadebiutowały dwie wersje nowej generacji tego modelu: hatchback i kombi. Ich dokładny opis znajdziesz tutaj.