Nissan wrócił do głównego nurtu segmentu C z zupełnie nowym modelem Pulsar. Stylistyka modelu wyraźnie nawiązuje do pozostałych pojazdów marki takich jak Qashqai i X-Trail. Przestronny pięciodrzwiowy hatchback produkowany jest w hiszpańskiej fabryce Nissana w Barcelonie.

Dzięki sporemu rozstawowi osi wynoszącemu 2700 mm oraz przemyślanej konstrukcji, Pulsar oferuje pasażerom podróżującym na tylnej kanapie sporo przestrzeni, w tym 692 mm na nogi. Mimo to Pulsar zachował kompaktowe wymiary zewnętrzne (4385 mm długości).

Pani Małgorzata, pierwsza klientka w Polsce, która złożyła zamówienie na Nissana Pulsar, poszukiwała samochodu do jazdy na co dzień, który byłby drugim autem w rodzinie. "Odwiedziliśmy dealera Nissana w Zielonej Górze, by obejrzeć model Note. Wtedy pani z salonu pokazała nam Pulsara, który dopiero co został wstawiony na ekspozycję" - przyznała pani Małgorzata. „Urzekła mnie jego piękna sylwetka, funkcjonalność, innowacyjne rozwiązania i niesamowita wręcz ilość miejsca w środku."

Wybrana przez panią Małgorzatę wersja to Acenta z silnikiem benzynowym 1.2 DIG-T o mocy 115 KM wyposażona dodatkowo w system nawigacji NissanConnect, system kamer 360°, elektrycznie składane lusterka, automatyczne wycieraczki oraz system bezkluczykowego dostępu do auta i uruchamiania silnika I-Key. Auto ma również pakiet bezpieczeństwa Safety Shield, czyli systemy ostrzegania o pojeździe w martwym polu, niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz poruszających się w pobliżu obiektach.

Jak każdy Pulsar, tak i wydany w Zielonej Górze egzemplarz wyposażony jest także w klimatyzację, 5-calowy zaawansowany wyświetlacz Drive-Assist, elektrycznie otwierane szyby we wszystkich drzwiach, układ monitorowania ciśnienia w oponach, sześć poduszek powietrznych oraz system Stop/Start.

Po kilku dniach jazdy pani Małgorzata opisała swoje pierwsze wrażenia z codziennej jazdy: "Jestem bardzo zadowolona z bezkluczykowej obsługi samochodu, kamer ułatwiających parkowanie i oczywiście z koloru - pięknego granatu, który miał bardzo duże znaczenie przy składaniu zamówienia." Podczas uroczystego przekazania auta szczęśliwa właścicielka pochwaliła się odcieniem lakieru na paznokciach, dobranym idealnie do koloru nadwozia.

Jako gest wobec tak szczególnego klienta Nissan przekazał pani Małgorzacie voucher na akcesoria o wartości 300 euro.