Noc Muzeów to akcja, która odbywa się we wszystkich największych miastach w Polsce m.in. w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Szczecinie i Trójmieście. W 2009 roku Skoda Auto Polska wraz z programem rekomendacyjnym Wiesz Co Dobre uczestniczyła po raz pierwszy w tego typu wydarzeniu. Była wówczas partnerem akcji, w której wzięło udział ponad 400 000 osób, odwiedzających w ciągu kilku godzin ponad 350 muzeów.

Tym razem, specjalnie na potrzeby Nocy Muzeów, w profilu "Skoda. Wiesz co dobre." na Facebooku stworzono aplikację, która pomoże wyznaczyć trasę zwiedzania podczas tej jedynej w swoim rodzaju nocy. Aplikacja dostępna jest dla każdego, kto ma swój profil na Facebooku. Również użytkownicy platformy programu "Wiesz co dobre", zostaną przekierowani do aplikacji, by móc otrzymać swój indywidualny plan zwiedzania. Symbol akcji - żółty flamaster, jest znakiem rozpoznawczym programu Wiesz co dobre.

Mieszkańcy Poznania, w ramach propozycji rekomendowanych przez Škodę, będą mogli obejrzeć wystawę "Zanim narodził się Yeti... Škoda dawniej i dziś". Zaprezentowane zostaną materiały zrealizowane podczas wyprawy Yeti do Transylwanii. Ekspozycja będzie miała miejsce w Starym Browarze, na szachownicy (Nowy Budynek - pasaż, parter, przy wejściu od ul. Ratajczaka), już od piątku, 14 maja, od godz. 19 do 21. W sobotę, 15 maja wystawa będzie otwarta od 9.00 do 1.00, zaś od 19.00 do 1.00 w konkursie, który poprowadzi Irek Bielenninik, co godzinę będzie można wygrać iPhone’a.

Wszyscy miłośnicy mocnego brzmienia będą mogli obejrzeć model Yeti w zabudowie Sony X-plod. Poza tym, entuzjaści motoryzacji będą mieli okazję, by z bliska przyjrzeć się dwóm historycznym modelom Škody. Będą to niepowtarzalne old timery: Škoda Superb 3000 OHV z 1939 roku oraz Škoda Popular Monte Carlo z 1937 roku.

Warszawiaków marka Škoda zaprasza do Muzeum Techniki - PKiM przy Placu Defilad 1. Podobnie jak w Poznaniu, odwiedzający wystawę będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym nagrodami będą iPhone’y. Termin: sobota, 15 maja. Konkurs ruszy o 19.00 i potrwa do 1.00. Wystawa będzie nosiła tytuł: "Škoda - ponad 100 lat rajdowej historii". Zostaną zaprezentowane 2 old timery: Skoda F3, typ 992 z roku 1964 oraz Škoda Octavia I WRC z roku 1999.

Dodatkowo będą wyświetlane filmy prezentujące 110 lat motorsportu oraz filmy prezentujące team Škoda Castrol BP Rally Team.